א-זהאר: חמאס יפגע ביעדים של פתח בגדה המערבית

בכיר החמאס אמר כי ארגונו ירדוף אחר "מרגלים ישראל" הפועלים בפתח. לדבריו, חברי חמאס בגדה יגנו על עצמם באותו אופן בו נהגו כלפי מטרות ישראליות. מובארק הצהיר כי חמאס ביצע הפיכה בעזה והביע תמיכה באבו מאזן

בכיר החמאס, מחמוד א-זהאר, הצהיר אתמול (שבת) כי ארגונו יפגע ביעדים של פתח בגדה המערבית, כך דווח בחדשות גלי צה"ל. בראיון לעיתון הגרמני "דר-שפיגל", אמר א-זהאר כי חברי הארגון לא יהססו להשתמש בפצצות מרגמה ובמטעני חבלה.

לדברי א-זהאר, חמאס ירדוף אחר מקורביו של מוחמד דחלאן, היועץ לביטחון לאומי של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, אותם כינה "מרגלים ישראלים". בתוך כך, אמר כי נאמני חמאס בגדה המערבית יגנו על עצמם באותו אופן בו נהגו כלפי מטרות ישראליות - באמצעות פצצות ומטענים.

"נהיה מוכנים לדבר עם ישראל בנוגע לפתיחת המעברים לרצועת עזה", אמר א-זהאר, והזהיר כי במידה ולא ייעשה צעד כזה, עשוי לשרור באזור תוהו ובוהו.

מוקדם יותר היום אמר נשיא מצרים, חוסני מובארק, כי "השתלטות חמאס על רצועת עזה היא הפיכה". בנאום שנשא מול חברי מפלגתו, הביע מובארק את תמיכתו באבו מאזן, ואמר כי פעילי חמאס עברו את כל הקווים האדומים וביצעו הפיכה נגד החוק.

מובארק אמר את הדברים לקראת ועידת הפסגה שייארח בשארם א-שייח' בסיני, בה יישתתפו ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזו, עבדאללה מלך ירדן ומובארק עצמו. משתתפי הפסגה יביעו תמיכה בממשלת אבו מאזן וינסו להחיות את תהליך השלום באזור.