נועם שליט: מקווים שלא תעבור עלינו שנה נוספת של סיוט

אלפי רוכבי אופניים השתתפו במסע הזדהות למען החיילים החטופים. קרנית גולדווסר, אשתו של אודי, אמרה כי "אנו נמצאים באותה נקודה בה היינו לפני שנה". המשתתפים רכבו לאורך כ-14 ק"מ, מרגבה עד לראש הנקרה, שם נערכה עצרת בהשתתפות המשפחות. מחר תיערך בירושלים עצרת במלאת שנה לחטיפתו של שליט

אלפי רוכבי אופניים השתתפו היום (שבת) במסע הזדהות עם שלושת החיילים החטופים, גלעד שליט, אודי גולדווסר ואלדד רגב. בעצרת שנערכה בראש הנקרה בתום המסלול, אמר נועם שליט, אביו של גלעד, כי "אנחנו מקווים שלא תעבור עלינו שנה נוספת של סיוט, ושהמשלה תגביר את קצב פעולתה להשבת הילדים".

המסע יצא מרגבה, דרומית לנהריה, ונמשך לאורך כ-14 ק"מ, עד לראש הנקרה. בטקס שנערך בהשתתפות המשפחות, אמרה קרנית גולדווסר, רעייתו של אודי, כי "אנו נמצאים באותה נקודה בה היינו לפני שנה". היא קראה להנהגת המדינה "לא לתת לאדישות להרוג אותם".

במסגרת מאבק המשפחות למען שחרור יקיריהם, תיערך מחר עצרת לציון שנה לחטיפתו של גלעד שליט בגן הוורדים בירושלים. במסגרת האירוע, יגיעו תושבי מצפה הילה, בו מתגורר גלעד, לבירה, שם יקראו לשחרור החטופים.

לפני כשבוע פורסם בעיתון "אל חיאת", היוצא לאור בלונדון, כי ישראל מוכנה לשקול את הצרת המצור הכלכלי על עזה, אם ישוחרר גלעד שליט ואם יופסק ירי הקסאמים על ישראל. עם זאת, גורמים מדיניים אמרו לאחרונה כי בשל המצב השורר ברצועת עזה, חלה ירידה בתדירות השיחות בין אנשי חמאס למתווכים המצרים במסגרת המשא ומתן לשחרור שליט. בצמרת המדינית העריכו כי לא יהיה ניסיון לפגוע בשליט, שכן הוא נתפס בחמאס כנכס, שניתן להשיג תמורת השבתו לישראל שחרור של אסירים רבים.