למרות ההבטחות - בונים התנחלויות

"אמנה" בונה בימים אלה כ-130 יחידות דיור חדשות ברחבי יהודה ושומרון. דיפלומט בכיר: "אנחנו המומים - שולחים אותנו לשקר"

תנועת ההתיישבות "אמנה" בונה בימים אלה כ-130 יחידות דיור חדשות ברחבי יהודה ושומרון, חלקן הגדול כבר נמכרו. בגלי צה"ל פורסם הבוקר כי על יחידות דיור נוספות מתנהל בימים אלה משא-ומתן עם רוכשים אפשריים.

מדובר ביחידות שבנייתן אושרה על ידי הממשלה כבר לפני כמה שנים, ואולם ההחלטה טרם מומשה. 30 מיחידות הדיור מתוכננות להיבנות בישוב אלון, הסמוך לירושלים בדרך ליריחו. בנוסף, שכונות חדשות אמורות להיבנות בישובים יקיר, רבבה וקרני שומרון (100 יחידות דיור חדשות).

גורמים מדיניים אמרו הבוקר כי המשך הבנייה מנוגדת להבטחות שהעניקה בעבר ירושלים לארצות-הברית ולירדן, לפיהן הופסקה הבנייה בשטחי יהודה ושומרון. מדובר ביחידות שבנייתן אושרה על ידי הממשלה כבר לפני כמה שנים, ואולם ההחלטה טרם מומשה.

דיפלומט ישראלי בכיר, המשרת בימים אלה בחו"ל, הגיב בזעזוע לפרסום ואמר: "אנחנו המומים מהפרסום - שולחים אותנו לשקר", אמר המדינאי הבכיר, "אנחנו נפגשים עם שרי חוץ ברחבי העולם ומספרים שאין בנייה בשטחים, ומסתבר שאנחנו פשוט משקרים".

יושב-ראש מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי אין מניעה לבניית יחידות הדיור: "מדובר פה בבנייה כמו כמו כל בנייה במדינת ישראל. קבלן שמחזיק בקרקע פרטית לא שואל אף אחד מתי להתחיל לבנות. אם יש לו אישורים, הוא יכול להחזיק אותה אפילו 30 שנה ולהתחיל לבנות מתי שהוא רוצה".

יושב-ראש תנועת "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, כי ממשלת אהוד אולמרט מקימה התנחלויות יותר מכל ממשלה אחרת: "ממשלת אולמרט שיקרה לציבור, ובמקום לבצע התכנסות ויציאה מהשטחים היא משיכה את תנופת הבנייה בהתנחלויות. בפועל, הממשלה הנוכחית היא אחת הממשלות הימניות והקיצוניות ביותר שכיהנו בשנים האחרונות".