ממשלת הרשות קיבלה את הצעת הפסקת האש

לאחר דיון מעמיק קיבלה ממשלת האחדות הפלסטינית את הצעתו של אבו מאזן להפסקת אש עם ישראל בעזה שתורחב תוך חודש גם לגדה. אך החמאס לא מקבל את ההצעה משום שאינה עונה על תנאי הארגון

ממשלת האחדות הפלסטינית קיבלה את הצעתו של יו"ר הרשות, אבו מאזן, להפסקת אש בין ישראל לרשות, כך דיווח דובר הקבינט הפלסטיני.

עם זאת, דובר מטעם חמאס אמר כי מדיניות חמאס אינה קשורה למדיניות הממשלה, וכי תוכנית אבו-מאזן אינה עונה על כל התנאים להפסקת אש שהציב חמאס.

"הממשלה דנה לעומק בהצעתו של אבו מאזן. הממשלה הביעה את תמיכתה ברגיעה הדדית, בהירה וסימולטנית" אמר דובר הקבינט, גאזי חמאד. אבו מאזן הציע לחמאס בשבוע שעבר להפסיק את ירי הקסאמים לעבר ישראל ובתמורה ישראל תפסיק את המתקפות האוויריות ברצועת עזה.

על פי ההצעה, הפסקת האש תכלול תוך חודש גם את שטחי הגדה המערבית. אך פאוזי ברהום, דובר חמאס, דבק בדרישות החמאס כי הפסקת האש תכנס לתוקפה בגדה ובעזה בו זמנית. "זה לא הגיוני ולא מקובל שנשאיר את גורל אנשינו בגדה כבן ערובה למטרות הכיבוש" אמר ברהום.

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, דחה את הצעתו של אבו מאזן, ואמר כי המתקפות האוויריות של ישראל והמבצע הקרקעי המוגבל נגד חמושים בעזה גרם לירידה בכמות קרטות הקסאם הנורות לעבר ישראל, וכי פעולות אלה ימשכו.

סגן יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, אמר לאחרונה כי חמאס מוכן לשקול הפסקת אש למשך שנה עם ישראל. בראיון לעיתון המצרי "אל-אהראם" אמר אבו-מרזוק כי כדי שהרגיעה תישמר, על שני הצדדים לכבד אותה.