עובדי הרכבת פתחו בשביתת-פתע; שיבושים קשים בתנועת הרכבות

עשרות אלפי נוסעים הופתעו הבוקר כשהרכבות בהן נסעו נעצרו לזמן רב, ללא הודעה מוקדמת. רק אחרי המתנה ארוכה התבררה סיבת העיכובים: העובדים פתחו בשביתה מבלי להודיע, במחאה על רפורמה מתוכננת בחברה. נוסעת: נאלצנו להמתין 30 דקות בתוך הרכבת. התנועה חודשה, אך איחורים נגרמים בשל השיבושים. הנהלת הרכבת: נפצה את הנוסעים

עשרות אלפי נוסעים בדרכם לעבודה נאלצו להמתין הבוקר (שני) ברכבות ובתחנות לחידוש תנועת הרכבות, שהופסקה באופן פתאומי בשעות הבוקר, ללא הודעה מוקדמת. רק לאחר בירורים התברר כי ועד עובדי רכבת ישראל פתח בעיצומי-פתע, מבלי להודיע על כך מראש, במחאה על כוונת ההנהלה לבצע שינויים ורפורמות מבניות ברכבת.

בשל העיצומים נגרמו שיבושים כבדים ועיכובים רבים בתנועת הרכבות, שחודשה בינתיים. נוסעת שנסעה ברכבת מתל אביב לרחובות סיפרה בגלי צה"ל: "באמצע הדרך היא עצרה במשך 20 דקות ישבנו ולא אמרו לנו כלום, ואז אמרו לנו שיש בעיה טכנית, ורק אחרי עוד 10 דקות נתנו לנו לרדת. ירדנו, יצאנו מהתחנה הכי קרובה, והלכנו ברגל לאורך הפסים".

הנהלת הרכבת מסרה כי תפצה את הנוסעים שנפגעו מהשיבוש בתנועת הרכבות. "צר לנו על שהוועד נוקט בדרכים תוקפניות על גבם של הנוסעים, אך זה רק יהפוך את ההנהלה לנחושה יותר לבצע את השינויים, מאחר והם מדגישים ביתר שאת את הצורך בביצוע רפורמות בחברה", נמסר מהנהלת הרכבת, "הנהלת הרכבת הנחתה לפצות את כל הנוסעים בגין האיחורים גם במקרה של איחורים הקטנים מחצי שעה. רכבת ישראל תרד לשורש העניין ותנקוט בכל האמצעים הנדרשים".