גאידמק הודיע: אתמודד על ראשות עיריית ירושלים

איש העסקים הודיע על כוונתו לרוץ לראשות עיריית הבירה: יש לי הרבה מה להציע, חברתית וכלכלית. הסיבה להחלטה: ביטול המצעד ליוצאי חבר העמים ותיקי מלחה"ע ה-2. סגן ראש העיר, יגאל עמדי, הצפוי להיות "מספר 2" של גאידמק: הוא ברכה לישראל, ובטח שלירושלים

איש העסקים המיליארדר, ארקדי גאידמק, הודיע הבוקר (שני) על כוונתו להתמודד על ראשות עיריית ירושלים. גאידמק הודיע על כוונתו בתכנית הבוקר של קול ישראל.

איש העסקים סיפר שישנן סיבות רבות להחלטתו לרוץ לראשות העירייה, אך המניע המרכזי להחלטה היא ביטול המצעד לכבוד ותיקי מלחמת העולם השנייה ("הווטרנים"), רובם יוצאי מדינות חבר העמים, שתוכנן בעיר, בגלל טענת העירייה, לדבריו, שהם "מפריעים לתושבי העיר לעבוד".

גאידמק, נגדו עורכת המשטרה חקירה בחשד שעבר על חוק איסור הלבנת הון, אמר בראיון כי יש לו "הרבה מה להציע לירושלים, חברתית וכלכלית".

יגאל עמדי, סגן ראש העירייה המכהן אורי לופליאנסקי, עשוי לרוץ לצידו של גאידמק כ"מספר 2" שלו. עמדי אמר בראיון לקול ישראל: "זה לא סוד שהקשר ביני לבין ארקדי הוא קשר קרוב. ארקדי הוא ברכה למדינת ישראל, ובטח לירושלים".

מלשכת ראש עיריית ירושלים נמסר כי בניגוד לטענת גאידמק, העירייה מאפשרת לווטרנים לצעוד בעיר, וכי ראש העירייה בעצמו אף צעד בעבר יחד עימם.

לא מפסיק לעשות כותרות

גאידמק פעל רבות מאז הגיע לארץ כדי לרכוש את אהדת הציבור, ובין היתר קנה את קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, תמך כלכלית בקבוצת הכדורסל של הפועל ירושלים ובקבוצת הכדורגל בני סכנין, סייע לתושבי הצפון במהלך מלחמת לבנון השנייה כאשר הקים עבורם "עיר אוהלים" בניצנים, מימן נופש באילת לתושבי שדרות, וערך מסיבת ענק לרגל יום העצמאות האחרון. כמו כן, ניהל איש העסקים משא ומתן על רכישת העיתון "מעריב".

שמועות על כניסתו הצפויה של גאידמק לפוליטיקה נשמעו מאז החל שמו לעלות לכותרות, ואיש העסקים אף הביע את רצונו להשפיע על המדינה דרך הכנסת ועיריית ירושלים. גורמים במערכת הפוליטית סיפרו שהוא נפגש עם בנימין נתניהו לצורך חבירה פוליטית, ולאחרונה הקים גאידמק תנועה בשם "צדק חברתי".

חקירה נרחבת התנהלה ועדיין מתנהלת נגד גאידמק, בחשד לעבירה על חוק איסור הלבנת הון, ובית המשפט אף הודיע כי יש תשתית ראייתית לאישום נגדו. איש העסקים אמר בעבר כי החקירה נגדו היא "רדיפה פוליטית". כמו כן, מבוקש גאידמק לחקירה בצרפת, שהודיעה על כוונתה להעמידו לדין באשמת מכירה לא חוקית של נשק לממשלת אנגולה, בעזרת מתן שוחד לבכירים, במהלך מלחמת האזרחים במדינה.