אבו מאזן: "ירי הרקטות - אירוע חד פעמי"

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, התייחס לירי רקטות הקסאם של החמאס לעבר הנגב, וקרא לישראל להבליג: "מבטיח שזה לא יקרה שוב". את הדברים אמר בפגישה עם ראש ממשלת איטליה

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, התייחס אמש (שלישי) לראשונה לירי רקטות הקסאם לעבר יישובי הנגב המערבי, וקרא לישראל להבליג על מה שכינה "הפרה חד-פעמית" של הרגיעה. לדבריו, "מבטיח שאירוע כזה לא יחזור שוב, ועל ישראל להיות סבלנית כדי להימנע מהידרדרות באזור". את הדברים אמר אבו מאזן בפגישתו עם ראש ממשלת איטליה, רומנו פרודי.

היום צפוי ראש הממשלה לכנס את בכירי מערכת הביטחון כדי להחליט כיצד להגיב לירי הרקטות לעבר ישראל. במקביל העריכו גורמים בצבא כי הצבא לא יפתח במבצע רחב היקף ברצועה, אלא יגיב ככל הנראה נקודתית.

גורם מדיני בכיר אמר בעקבות ירי הקסאמים, כי זוהי הפעם הראשונה בה ממשלת החמאס לוקחת אחריות על פעולת טרור. "ישראל לא היתה צריכה שום הוכחה כדי לגלות את פרצופו האמיתי של החמאס", אמר.

בהתייעצות ביטחונית שקיים שר הביטחון, עמיר פרץ, עם הרמטכ"ל גבי אשכנזי ובכירי מערכת הביטחון, אמר כי "ממשלת האחדות הפלסטינית לא תהווה תעודת ביטוח לאף גורם". בישראל מעריכים כי החמאס תיכנן לחטוף חיילים בחסות המתקפה שהיתה בבוקר.

יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, התייחס לנושא ואמר כי "הממשלה חייבת לפעול כדי להסיר מעל ראשי תושבי הדרום את איום רקטות הקסאם של החמאס". לדבריו, "אבל הפעם, בניגוד למלחמת לבנון השנייה, על הממשלה לוודא היטב השלמת כל ההכנות הצבאיות והאזרחיות הדרושות לפני היציאה לפעולה צבאית, לרבות האפשרות של התלקחות בגזרות אחרות".