9 חיילים אמריקנים נהרגו בפיגוע התאבדות בעיראק

מחבל מתאבד פוצץ את עצמו ליד מוצב של צבא ארה"ב ליד העיר בעקובה. מדובר במתקפה הקטלנית ביותר על חיילים אמריקנים בעיראק מאז סוף 2005. ביומיים האחרונים נהרגו כ-50 אזרים עיראקים במספר פיגועים

עוד יום דמים בעיראק גבה את חייהם של עשרות בני אדם. בין ההרוגים תשעה חיילים של צבא ארה"ב, ועשרות אזרחים עיראקים.

מחבל מתאבד, שנסע במכונית ממולכדת, התפוצץ בסמוך למוצב של צבא ארה"ב צפונית לבגדד. במתקפה נהרגו תשעה חיילים ו-20 נפצעו. 15 מהם שבו לפעילות אחרי שקיבלו טיפול רפואי. במתקפה נפצע גם אזרח עיראקי. מדובר במתקפה הקטלנית ביותר נגד הצבא האמריקני בעיראק מאז דצמבר 2005, אז נהרגו עשרה חיילי מרינס בעיר פאלוג'ה.

בהודעה רשמית של צבא ארה"ב נמסר כי המתקפה אירעה ליד בעקובה, עיר הבירה של מחוז דיאלה מוכה הקרבות. רק בחודש האחרון תיגבר הצבא האמריקני את נוכחותו בדיאלה ב-1,000 חיילים, הנלחמים במיליציות סוניות ושיעיות מקומיות ובאנשי אל-קאעדה.

צבא ארה"ב איבד החודש לפחות 86 חיילים על אדמת עיראק. מדובר בחודש הקטלני ביותר מאז דצמבר 2006, בו נהרגו 112 חיילים. מאז הפלישה לעיראק נהרגו 3,333 חיילים אמריקנים.

במספר פיגועים נוספים שאירעו ביומיים האחרונים (שני ושלישי) נהרגו כ-50 בני אדם. בסמוך לשגרירות איראן בבגדד התפוצצו שתי מכוניות תופת, שלא גרמו נזק לשגרירות ופצעו שישה בני אדם. בתוך 24 שעות התפוצצו במקום ארבע מכוניות תופת.