צה"ל יחסום את הדרכים לחומש, כדי למנוע עליית אזרחים למקום

ועד רבני יש"ע קרא לציבור הרחב להגיע לחומש "בכל דרך", למרות החלטת מערכת הביטחון לאסור זאת. חיילים יחסמו את הדרכים המובילות למקום. לפני כשבוע הוחלט בצה"ל לאשר את התהלוכה, אך לאחר יממה שונתה העמדה

ועד רבני יש"ע קרא לציבור להגיע היום (שלישי) "בכל דרך" להתנחלות המפונה חומש, שבצפון השומרון. צה"ל הודיע כי לא יאפשר לאזרחים להגיע למקום וכי יחסום את הדרכים המובילות אל האזור.

בהודעה שפרסמו רבני יש"ע, קראו לציבור לחגוג את יום העצמאות בחומש, "כדי להודות ולהלל על נס שיבת ציון ועל ההתיישבות בכל מרחבי ארצנו הקדושה". ההודעה פורסמה לאחר שהוקפאו המגעים עם שר הביטחון, עמיר פרץ, והרמטכ"ל, גבי אשכנזי, על קיום תהלוכה מאושרת.

מארגני האירוע הצהירו שאין בכוונתם לשנות את תוכניותיהם וכי לא יסתירו מהצבא את מסלול הצעדה. לדבריהם, ייתפנו מהמקום במוצאי יום העצמאות.

בשבוע שעבר הוחלט בצה"ל לאפשר למתנחלים לערוך תהלוכה לחומש וניתן להם אישור, לאחר שהתחייבו לא לנסות להישאר במקום. יממה לאחר מכן, הודיעו נציגי פיקוד מרכז למארגני התהלוכה כי הוחלט לא לאפשר להם לקיים אותה.

לפני חג הפסח צעדו אלפי מתנחלים ואנשי ימין לחומש ורק לאחר יומיים הצליחו כוחות הביטחון לפנות את רובם מהמקום. תחילה פונו כל הגברים שהיו במקום, לאחר מכן פונו כ-50 פעילות ימין וילדיהן על ידי שוטרות. שתי צעירות נעצרו בחשד לתקיפת שוטרים. באותו הלילה ניקבו מספר מתנחלים את צמיגיהם של 3 רכבי מג"ב וכן טיפסו על אמבולנס צבאי שהוצב במקום.