ביה"ח מאיר: 12 חולים נדבקו בחיידק עמיד לאנטיביוטיקה

בבדיקות מעבדה שבוצעו למספר חולים, נמצא חיידק שהפך לעמיד למספר סוגי אנטיביוטיקה. הצוות המיוחד לטיפול בחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה פנה לבתי חולים נוספים כדי לבדוק אם אותרה תופעה דומה

מבית החולים "מאיר" בכפר סבא נמסר אתמול (שני) כי אותרו 12 חולים שנדבקו בחיידק אצינטובקטר, העמיד לאנטיביוטיקה. ראש הצוות המיוחד לטיפול בחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה, ד"ר מיטשל שוואבר, פנה לבתי חולים נוספים בארץ, כדי שיעבירו לו נתונים על מקרים דומים.

עמידותו של החיידק התגלתה בעקבות בדיקות שבוצעו בחודש האחרון לחולים שאושפזו בבית החולים. לאחר שאותרו ארבעה מקרים, הועבר המידע לד"ר שוואבר ולאחריו אותרו שמונה מקרים נוספים. מבית החולים נמסר כי החולים שנשאו אותו סבלו ממחלות שונות והיו מאושפזים זמן רב. בתוך כך, נמסר כי ההידבקות אופיינית בעיקר לבתי חולים.

לפני כחודשיים נחשף כי מאות חולים שאושפזו בבתי חולים בארץ נדבקו בחיידק "קלבסיאלה פנואומניה" וכי כ-30% מהם מתו כתוצאה מכך. בעקבות החשיפה, קיבלה הממשלה את הצעתו של שר הבריאות , יעקב בן יזרי, להקים גוף לאומי להתמודדות עם החיידקים העמידים לאנטיביוטיקה. תקציב הגוף עומד על 12 מיליון שקל.