השיחות בנושא הגרעין האיראני יחודשו השבוע

סולאנה ולריג'אני ייפגשו ביום רביעי בטורקיה. סולאנה הביע תקווה שהן יאפשרו פתח למשא ומתן בנושא השעיית האורניום המתבצעת בשטחה של איראן

איראן והאיחוד האירופי יחדשו את השיחות בנושא הגרעין ביום רביעי הקרוב בטורקיה. בדיונים ישתתפו הממונה על המשא ומתן מטעם איראן, עלי לריג'אני, והממונה על מדיניות החוץ מטעם האיחוד האירופי, חוויאר סולאנה.

סולאנה אמר היום (שני) כי במהלך השיחות הוא יחפש אחר איתותים מצד לריג'ני, לפיהם טהרן תהיה מוכנה לנהל משא ומתן בנושא תכניתה הגרעינית.

"אני אפגש עם לריג'אני ביום רביעי, בטורקיה", הודיע סולאנה לעיתונאים עת הגיע לפגישה עם שרי החוץ האירופים בלוקסמבורג. "אני מצפה להתחיל בחידוש השיחות, אותן נטשנו לפני זמן מה, במטרה לראות אם נוכל להתקדם לעבר משא ומתן", הוסיף.

פגישה ראשונה מאז מרץ

ביום רביעי תיערך פגישתם הראשונה של סולאנה ולריג'אני מאז חודש מרץ, כשהאו"ם אישר הטלת סנקציות חדשות על איראן, לאחר זו סירבה להשעות את העשרת האורניום המתבצעת בשטחה.

אתמול הביעה איראן תקווה שהשיחות עם סולאנה יובילו לפיתרון סוגיית הגרעין. עם זאת, נמסר מטהראן כי איראן לא תיכנע ללחץ בינלאומי לנטוש את תוכניתה הגרעינית, שלטענתה נועדה לייצור חשמל.

אתמול חתמו ביניהן רוסיה ואיראן על הסכם לבניית כור גרעיני בבושהר. אירינה יסיפובה, דוברת החברה הבונה, אמרה כי כבר הושגה הסכמה על מימון הבנייה.