ארגון המורים יקיים את הלימודים ביום רביעי כסדרם

ההודעה נמסרה לאחר פגישתו של יו"ר הארגון, רן ארז, עם מנכ"ל משרד החינוך והממונה עם השכר באוצר. המשך הדיונים נקבע ליום רביעי, ולכן החליטו המורים לחזור וללמד. הסטודנטים, לעומת זאת, ימשיכו לשבות. ביום רביעי הם צפויים להפגין בתל אביב

הלימודים בבתי הספר התיכוניים יתקיימו ביום רביעי כסדרם – כך הודיע אמש (ראשון) ארגון המורים העל-יסודיים. ההודעה נמסרה אחרי שיו"ר הארגון, רן ארז, נועד עם מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, ועם הממונה על השכר באוצר, אלי כהן.

למרות שלא הושגה התקדמות של ממש בפגישה, היא הוגדרה כחיובית, והצדדים קבעו להיפגש שוב ביום רביעי. בשל כך החליטו בארגון המורים שלא להשבית את הלימודים ביום זה ולהמתין לתוצאות המשא ומתן.

ארגון המורים העל-יסודיים השבית, כזכור, את הלימודים בשל הסחבת בחתימת הסכם עבודה חדש עם משרד האוצר. תוקפו של הסכם העבודה הקודם פג בשנת 2001. כמו כן, דורשים המורים להפסיק את שחיקת שכרם.

מי שימשיך לשבות אחרי יום העצמאות הם הסטודנטים. ראשי ארגוני הסטודנטים השונים ישביתו את הלימודים באוניברסיטאות והמכללות בארץ, שלא מתקיימים מ-10 באפריל. במקום הלימודים, הסטודנטים יקיימו ביום רביעי הפגנה בתל אביב.

הסטודנטים מוחים על כוונת ועדת שוחט להעלות את שכר הלימוד ודורשים לפרקה. נציגי הסטודנטים מוכנים לדון במשבר רק עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, המסרב בינתיים לקבלם.