לפחות 73 הרוגים בקרבות קשים במוגדישו

כמאתיים בני אדם נהרגו בסוף שבוע של קרבות קשים בבירת סומליה. מאות אלפים נמלטו מהאיזור. אנשי סוכנויות סיוע ותושבים מקומיים מספרים על מראות קשים

לפחות 73 בני אדם נהרגו היום (שבת) בקרבות בין המיליציות האיסלאמיות לכוחות הסומלים והאתיופים במוגדישו, בירת סומליה. בגל האלימות הקשה שפקד את האזור בימים האחרונים נהרגו לפחות 131 בני אדם. על פי הדיווחים, מדובר בנתונים לא סופיים וכי מניין ההרוגים עשוי להגיע לכ-1,000 בני אדם.

סולימאן מוחמד, המתגורר בבירה, סיפר כי ראה לפחות 20 גופות ברחובות העיר וכי "חלקן היו ערופות ראש, חלקן מושחתות בצורה כזאת שלא ניתן היה לקבוע אם מדובר בגבר או באישה".

מספר ההרוגים הגדול ביותר היה באזור אל-ברקה, בו נפגעו כ-20 בני אדם מירי פצצות מרגמה. מאז החל גל הלחימה הנוכחי, בחודש פברואר, נמלטו מהבירה כ-321 אלף אזרחים - המספר הגדול ביותר מאז ימי המלחמה של 1991, אז נפל משטרו של סעיד בארה. אנשי סוכנויות הסיוע הפועלים באזור הזהירו מפני אסון הומניטרי וסיפרו על מראות קשים.

עלי חג'י, תושב מוג'דישו כבן 50, אמר כי "אנחנו במצב של הלם ואני לא רואה לזה סוף". לדבריו, "נמאס לי, אני נוטש את הבית. האתיופים רוצים להרוג אותי כי אני אזרח סומלי ואנשי המיליציות לא מרוצים כי אינני לוחם לצדם". הוא הוסיף כי איבד תקווה וסיפר כי חילץ את משפחתו מהעיר, אך שב כדי להגן על ביתו.