אל-ערביה: ילד בן 12 שימש כמוציא להורג מטעם הטליבאן

הרשת שידרה תמונות בהן מופיע הילד כשהוא אוחז בסכין גדולה, בזמן שרעול פנים אוחז באדם שעיניו מכוסות. בטליבאן חשדו כי ההרוג הסגיר בכיר בארגון לכוחות הברית

ילד בן 12 הוציא להורג עבור הטליבאן אדם שהואשם בסיוע לארצות הברית – כך דיווחה היום (שבת) רשת הטלוויזיה אל-ערביה. התנועה חשדה שההרוג סייע לכוחות האמריקנים לתפוס ולהרוג את אחד ממנהיגיה בחודש דצמבר האחרון.

בתמונות ששידרה הרשת נראה הילד כשהוא אוחז בסכין גדולה, בזמן שרעול פנים אוחז באדם שעיניו מכוסות. אותו אדם זוהה כגולאם נאבי, שלטענת הטליבאן סייע לכוחות האמריקנים להרוג את מוחמד אוסאמי, בכיר בהנהגת הטליבאן, בחודש דצמבר האחרון.

אל-ערביה לא שידרה את ההוצאה להורג עצמה, אולם ציינה כי ההקלטה שהועברה אליה באמצעות רשת האינטרנט היא חסרת תקדים, מכיוון שהילד שערף את ראשו של נאבי היה בן לא יותר מ-12.

"המפקד הבכיר ביותר שנהרג באפגניסטן"

בחודש דצמבר דיווחו כוחות ארה"ב כי הרגו את אוסאמי בתקיפה אווירית על מכוניתו בדרום אפגניסטן. דובר צבא ארצות הברית טען כי אוסאמי היה המפקד הבכיר ביותר בארגון שחוסל במדינה. בטליבאן הכחישו באותה העת את הידיעה, אולם בשלב מאוחר יותר אושר דבר מותו.

על פי הדיווחים באל-ערביה, אביו של נאבי אישר שהגבר מכוסה העיניים שהוצג בסרט הוא בנו. לדבריו, גורמים בטליבאן יידעו אותו בשיחת טלפון שבנו ריגל לטובת האמריקאים.