נאס"א: עובד ירה למוות בעמיתו והתאבד

גבר שהתבצר במרכז החלל ביוסטון ירה באדם נוסף אותו לקח כבן ערובה, ולאחר מכן התאבד. בת ערובה נוספת שוחררה ללא פגע. על פי ההערכה, הרקע לאירוע הוא סכסוך בין השניים

מהנדס חלל חמוש, שהתבצר אתמול (שישי) בבניין של סוכנות החלל האמריקנית נאס"א ביוסטון, טקסס, ירה למוות בעמיתו לעבודה, אותו החזיק כבן ערובה, ולאחר מכן שם קץ לחייו. ככל הנראה הרקע לתקרית היה סכסוך בין השניים. בת ערובה נוספת נמצאה ללא פגע, כשהיא כפותה בעזרת נייר דבק.

עדי ראיה דיווחו כי החשוד הוא ביל פיליפס, גבר בשנות ה-50 לחייו, ששימש כעובד קבלן במקום במשך 12 שנים. "עד כה הוא היה עובד טוב", העידו עליו עמיתיו. ההרוג הוא מהנדס נוסף בשם דיוויד בברלי, גם הוא בשנות ה-50 לחייו.

ממשטרת יוסטון נמסר כי ככל הנראה הרקע לאירוע היה עימות בין החשוד לבין הקורבן. על פי ההערכות, בת הערובה, פראן קרנשו, נלקחה רק כי היתה באותה העת בסביבה. קרנשו נכפתה, אבל הצליחה בהמשך להסיר את הדבק משפתיה, והתקשרה למספר החירום של נאס"א.

בעקבות הדיווח פונו העובדים מהבניין שמאכלס ציוד תקשורת, וכוחות משטרה גדולים נכנסו למקום. בהמשך נשמעה ירייה, והשוטרים שפרצו לבניין מצאו את החמוש ובן הערובה ללא רוח חיים. על שולחן סמוך השאיר החשוד רשימת שמות ומספרים של בני אדם להם יש להודיע על מותו.

"ידידותי אבל מאופק"

לפיליפס אין קרובי משפחה, והוא התגורר סמוך למרכז החלל. שכנים תיארו אותו כידידותי אבל מאופק, והעידו כי היה "מעין מתבודד".

גורמים רשמיים בנאס"א הודיעו כי התקרית לא השפיעה על פעילות הסוכנות, הכוללת בקרת טיסות עבור תחנת החלל הבינלאומית.

בחודש פברואר, בתקרית אחרת, נעצרה האסטרונאוטית ליסה נובאק בפלורידה, בחשד שניסתה לחטוף אישה בעקבות סכסוך על רקע רומנטי. נובאק פוטרה בהמשך מהסוכנות וממתינה למשפטה שיחל בספטמבר.

התקרית הנוכחית אירעה ימים ספורים לאחר שניצת הוויכוח בארה"ב סביב השימוש בנשק, לאחר בתקופה שבה התעוררה הדאגה בארהב לגבי שימוש אלים בנשק לאחר שהסטודנט צ'ו סונג הוי טבח ב-32 בני אדם באוניברסיטת וירג'יניה-טק והתאבד.