נשיא פקיסטן: מוכן לשמש כמתווך בין ישראל לפלסטינים

פרווז מושארף אמר בראיון ל"אל-ערבייה" כי הוא מוכן לשמש כמתווך נייטרלי במו"מ בין הצדדים. הצהיר כי הוא יכול למלא "תפקיד גדול" באיזור. העיתון "א-סינארה" פרסם כי שליח של אולמרט דן בקהיר עם נציגי מדינות ערב על היוזמה הערבית. מלשכת ראש הממשלה הכחישו את הדברים

(0:32 דקות)

נשיא פקיסטן, פרבז מושארף, הביע אתמול (שישי) נכונות לתווך בין ישראל לפלסטינים. בראיון לרשת הטלוויזיה "אל-ערבייה", אמר מושארף כי אם הצדדים יסכימו להצעתו, "אני יכול למלא תפקיד גדול".

מושארף הצהיר כי ברצונו לשמש מתווך ניטראלי ולהיפגש עם נציגים מישראל, הרשות הפלסטינית ומדינות ערב.

בשנים האחרונות חלה התחממות במערכת היחסים בין ישראל לפקיסטן. לאחר שתוכנית ההתנתקות יצאה לפועל, אף שיבח מושראף את ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, על המהלכים.

השבוע הצהיר ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כי הוא מוכן לקדם משא ומתן איזורי על בסיס היוזמה הערבית. בדברים שנשא בפתח ישיבת הממשלה השבועית, אמר כי "אשמח לדון עם המדינות הערביות, אך אין בכך משום קבלת עמדה כזו או אחרת". לדבריו, "אשמח לשמוע כל יוזמה שלהם, כל רעיון שלהם, כמו שהם ישמעו את הרעיונות שלנו".

בשבועיים האחרונים הופעל לחץ כבד מצד משרד החוץ להיענות ליוזמה הערבית וגורם מדיני במשרד אף אמר כי "מדובר ב"הזדמנות היסטורית".

אתמול פירסם העיתון "א-סינארה", היוצא לאור בנצרת, כי שליח של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, דן בקהיר עם נציגים של מדינות ערב על היוזמה הערבית. יחד עם זאת, גורמים בלשכת אולמרט הכחישו את הדברים.

לפני מספר שבועות אישררו מנהיגות המדינות הערביות את יוזמת השלום הסעודית, שהתקבלה לפני כחמש שנים בפסגת ביירות. היוזמה קוראת לנסיגה ישראלית לגבולות 67', תמורת שלום מלא עם העולם הערבי והמוסלמי.