חבר פרלמנט מטעם חיזבאללה: הדיווחים על הברחות נשק מסוריה לא מדויקים

חוסיין חאג' חאסן אמר כי לחיזבאללה יש מספיק נשק ואינו זקוק להברחות מסוריה. לדבריו, הדו"ח שהגיע לידי מועצת הביטחון של האו"ם אינו מדויק ובלתי מציאותי. מועצת הביטחון של האו"ם קראה לשגר לאזור משלחת מומחים לבדיקת הברחות הנשק

חבר פרלמנט לבנוני מטעם חיזבאללה, חוסיין חאג' חאסן, אמר אתמול (שישי) כי "הדיווחים על הברחות הנשק מסוריה ללבנון לא מדויקים". לדבריו, "חיזבאללה לא צריך להבריח נשק - יש לו אספקה להמשך משימותיו".

חאג' חאסן אמר את הדברים בתגובה לקריאת מועצת הביטחון לשגר משלחת מומחים לגבול לבנון-סוריה, על מנת לבדוק את נושא הברחת הנשק. לדבריו, הדו"ח לאורו התקבלה ההחלטה, "אינו מדויק ובלתי מציאותי". הוא הוסיף כי "הוא נועד לצרכים פוליטיים וכולל עיוות של האמת לטובת מדינות שונות".

בעקבות תדרוך בנושא הברחות הנשק באזור, שהעביר מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, לחברות מועצת הביטחון, התגבשה יוזמה להקמת משלחת מומחים.

לדברי מקורות יודעי דבר, קי-מון התייחס במילים קשות לנושא הברחות הנשק ללבנון וציין כי "קיבל מידע מישראל וממדינה נוספת" שכלל ראיות שהצביעו על הברחות נשק מסוריה ומאיראן לחיזבאללה בלבנון. לדבריו, "הברחות הנשק הן הפרה בוטה של החלטה 1701 ושל החלטת הסנקציות נגד איראן".

ההצהרה שגובשה מציעה הקמת צוות מומחים, שיסייר בגבול סוריה לבנון ויכין הצעות לאכיפת האמצעים למניעת ההברחות. ההצעה אינה כוללת הקמת כוח פיקוח קבוע בגבול סוריה-לבנון.