איום לפיגוע גדול בגרמניה

נציגויות ארה"ב בגרמניה כבר העלו את רמת הכוננות בשל האיום הגובר לפיגוע טרור בגרמניה. לדברי הרשויות המקומיות, יתכן כי ארה"ב היא המטרה, אך לא בהכרח

שגרירות ארה"ב בגרמניה העלתה את רמת הכוננות בנציגויותיה במדינה, זאת עקב התראות רבות על מתפקת טרור בגרמניה. "אנו נוקטים באמצעים אלה כתגובה לאיומים גוברים" נמסר מהשגרירות. "השגרירות ממליצה לכל האמריקנים בגרמניה להיות דרוכים ולנקוט בצעדים מתאימים לחיזוק בטחונם האישי".

גרמניה, נשיאת האיחוד האירופי, אמרה כי אכן נציגויות אמריקניות נמצאות תחת איום גדול יותר מנציגויות אחרות, וכי היא שותפה לדאגתה של ארה"ב מפניו. "כמובן שאי אפשר לפרסם אינפורמציה בדבר האיומים" אמרה ממשלת גרמניה בהודעה שפרסמה, "כוחות הביטחון של גרמניה שותפים לדאגה ועובדים בצמוד לארה"ב על מנת להבטיח כי כל האמצעים הנדרשים ינקטו".

גורם רשמי בשגרירות ארה"ב אישר כי קיים איום חבלני, אך סרב לומר מה בדיוק עושה השגרירות בתגובה לאיומים. הרשויות הגרמניות בכלל, והמשטרה הפדרלית בפרט, הדגישו מספר פעמים כי גרמניה מתמודדת עם התראות לפיגועים שהולכות ונערמות. בתוך כך, גורמי ממשל אמריקנים בוחנים באופן מתמיד את יציבותם הבטחונית.

גרמניה לא סבלה משרשרת הפיגועים הבינלאומיים בשנים האחרונות, כפי שקרה בספרד ובריטניה, אך גורמים ממשלתיים ומודיעיניים רשמיים קראו לדריכות מוגברת בחודשים האחרונים.

שר הפנים, וולפגנג סחובל, צוטט בראיון שנתן השבוע לעיתון גרמני באומרו כי האיום לפיגועי טרור על ידי מורדים איסלאמים גבר, וכי הלך והתמקד בחודשים האחרונים. "רמת הסכנה גבוהה" אמר סחובל.

גרמניה היא הנציגה השלישית בגודלה בכוחות נאט"ו באפגניסטן. מורדים מהטליבאן איימו לבצע פיגועי התאבדות כנגד הכוחות הגרמנים על מנת לדחוק אותם אל מחוץ למדינה. כמו כן, זוהי דרישתם העיקרית של המורדים בעיראק, שחטפו שני אזרחים גרמנים בפברואר. החוטפים איימו להרוג את בני הערובה אם דירשותיהם לא יענו.