צה"ל לא יאפשר את הצעדה לחומש ביום העצמאות

לאחר שקיבלו מארגני הצעדה אישור לקיימה ביום העצמאות, הודיעו נציגי פיקוד מרכז כי צה"ל לא יאפשר להם להגיע להריסות ההתנחלות. המארגנים: הצעדה תתקיים כמתוכנן

צה"ל לא יאפשר למתנחלים לעלות להריסות ההתנחלות המפונה חומש ביום העצמאות, כך הודיעו היום (שישי) נציגי פיקוד מרכז למארגני הצעדה להתנחלות.

בזאת חוזר בו צה"ל מעמדתו, שכן אתמול דווח כי צה"ל יאפשר את קיום הצעדה. מארגני הצעדה הבטיחו לקציני פיקוד המרכז, עימם ניהלו מגעים בימים האחרונים, כי יצייתו להנחיות כוחות הביטחון ולא ינסו להתיישב שוב בהתנחלות המפונה בצפון השומרון.

בתגובה לפרסומים בדבר ביטול הצעדה, אמרו מארגני הצעדה לחומש כי הצעדה תתקיים ביום העצמאות כמתוכנן. לדבריהם, צה"ל משתמש בספין תקשורתי בסירובו לאפשר את הצעדה.

אלפים צעדו לחומש לפני חג הפסח, אך כעבור יומיים הצליחו כוחות הביטחון לפנות את רוב המתנחלים ופעילי הימין שהתקבצו בין הריסות ההתנחלות. תחילה פונו כל הגברים שהיו במקום, לאחר מכן פונו כ-50 פעילות ימין וילדיהן על ידי שוטרות. שתי צעירות נעצרו בחשד לתקיפת שוטרים. באותו הלילה ניקבו מספר מתנחלים את צמיגיהם של 3 רכבי מג"ב וכן טיפסו על אמבולנס צבאי שהוצב במקום.