הובא למנוחות המרצה הישראלי שנרצח בווירג'יניה

פרופ' ליביו ליברסקו, שנהרג בטבח באוניברסיטת וירג'יניה-טק, הובא למנוחות בבית העלמין ברעננה. ליברסקו נהרג כשהגן בגופו על תלמידיו ומנע עוד הרוגים. בנו ספד לו: "הראש שלי מורם כשאני יודע שיש לי אבא כמוך". אף נציג מהממשלה לא טרח להגיע ללווייה

(1:27 דקות)

פרופ' ליביו ליברסקו, המרצה הישראלי שנהרג בטבח באוניברסיטת וירג'יניה-טק, הובא היום (שישי) למנוחות בבית העלמין "כפר לחמן" ברעננה. אף נציג מהממשלה לא טרח להגיע ללווייה כדי לחלוק כבוד אחרון.

ליברסקו, ניצול שואה בן 78, עלה לישראל לאחר שראש הממשלה, מנחם בגין, הגיש בקשה מיוחדת לנשיא רומניה. ליברסקו נהרג בטבח באוניברסיטה בווירג'יניה בו נהרגו 32 בני אדם ושבוצע על ידי סטודנט דרום קוריאני, צ'ו סונג הוי.

נציגו של נשיא רומניה הגיע לטקס ההלווייה כדי להניק לאלמנתו של לברסקו את העיטור "כוכב רומניה", על גבורתו בטבח ותרומתו למדע. האלמנה מרלנה סיפרה כי היא ממשיכה לקבל מכתבי תודה ושיחות מסטודנטים על מעשה הגבורה של בעלה.

בנו של פרופ' ליברסקו, ג'ו, ספד לאביו מעל הקבר, ואמר: "אבא, אני כל כך גאה בך על מעשה הגבורה שעשית, ואני הולך בראש מורם כשאני יודע שיש לי אבא כזה. יש לי כל כך הרבה שאלות שלא הספקתי לשאול אותך ולא אשכח איך לימדת אותי להבחין בין טוב ורע, לא אשכח אותך אבא כי אתה הטוב ביותר שיש".

מעדויותיהם של סטודנטים באוניברסיטה עולה כי ליברסקו הגן עליהם בגופו, וכך מנע את מותם של עשרות אנשים נוספים. הסטודנטים סיפרו כי בעודם קופצים מחלונות הכיתה על מנת להימלט מהרוצח, ליברסקו החזיק את הדלת ונורה דרכה. הרוצח המשיך לכיתה הבאה וחייהם של סטודנטים רבים ניצלו.

הנשיא האמריקני, ג'ורג' בוש, ספד לליברסקו בטקס הזיכרון שנערך באוניברסיטה. "ביום הזיכרון לשואה, ניצול השואה הזה הקריב את חייו כדי שאחרים יוכלו לחיות", אמר הנשיא. ליברסקו חי ב-20 השנים האחרונות בארה"ב, וכעת, לאחר מותו, החליטה אלמנתו לשוב לישראל. "אין לי מה לחפש יותר שם", אמרה.