עיצומי העובדים בדואר - בדרך לביה"ד הארצי לעבודה

חברת דואר ישראל מבקשת להוציא צווים להפסקת עיצומי ועד העובדים. מנכ"ל הדואר: "אנו מצרים על הפגיעה בלקוחותינו ונעשה כל מאמץ על מנת להחזיר את הפעילות לסדרה"

חברת דואר ישראל הודיעה כי תנחה את עורכי הדין שלה לפנות לבית הדין הארצי לעבודה, זאת על מנת לפעול להוצאת צווים להפסקת העיצומים והשביתה שנוקטים העובדים בעקבות סכסוך העבודה שהכריזו. ועד עובדי חברת דואר ישראל בגיבוי הסתדרות העובדים הכללית נוקטים עיצומים כבר למעלה משבוע. העובדים שובתים במחאה על סירוב המדינה להוזיל את מחירי השירותים שהם מציעים, ואתמול אף השביתו את כל פעילות חברת דואר ישראל בכל רחבי הארץ.

אבי הוכמן, מנכ"ל דואר ישראל: "אנו מצרים על הפגיעה בלקוחותינו ונעשה כל מאמץ על מנת להחזיר את הפעילות לסדרה". הוכמן מסר עוד כי "הנהלת החברה מסתייגת מן העיצומים הגורמים לפגיעה בשירות ללקוחות ותפעל בכל הדרכים על מנת לשוב ולהעניק שירותי דואר מתקדמים ללקוחות החברה בכל רחבי הארץ".

מחר תדון וועדת הכלכלה של הכנסת בנושא השירותים הכספיים של חברת הדואר. בנוסף, תקבל הוועדה סקירה מאת יו"ר הוועדה לקביעת תעריפי חברת הדואר ועדכונם, ד"ר אלי שגיא, בנוגע לעבודת הוועדה ומסקנותיה. דיון זה יתקיים בהמשך לפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר בלשכת שר האוצר בהשתתפות שרי האוצר והתקשורת, הנהלת חברת דואר ישראל ובכירים נוספים.

שר האוצר, אברהם הירשזון, סיכם את הנושאים שיוגשו לוועדת הכלכלה וצייר מתווה להמשך הפעילות עד לפתרון המשבר. בהנהלת דואר ישראל הביעו תקווה כי בעקבות כך יסתיים סכסוך העבודה. ההנהלה הורתה לנכות את יום השביתה משכרם של העובדים שלא התייצבו לעבודה.

ובתוך כך אמר יו"ר מרכז המועצות האזוריות, שמואל ריפמן, כי שביתת שירותי הדואר נע גורמת לנזקים כבדים לתושבים, ארגונים ובתי עסק בשל חוסר יכולת להעביר צ'קים ותשלומים. לדבריו, "עייפנו כבר מלהיות בני הערובה במחלוקות החוזרות ונשנות בין חברת דואר ישראל והממשלה".

ריפמן פנה במכתבים לראש הממשלה ולשר התקשורת לפעול להפסקת שביתת שירותי הדואר. "היינו שמחים לו ניתן היה להחליף את השירות של חברת דואר ישראל בשירותים של חברה אחרת, אך אין הדבר בידינו ולכן אנו משמשים ככלי משחק בידי גורמים בחברת דואר ישראל שמנהלים מאבק זה על גבנו", נכתב במכתב.