עיראק: 2 חיילים אמריקנים נהרגו בהתרסקות מסוקים

הצבא האמריקני אמר כי התרסקות המסוקים אירעה בשל תאונה ולא כפעולת טרור. בפיגוע בשכונה שיעית בבגדד נהרגו חמישה אזרחים ונפצעו לפחות 20. אתמול נהרגו 66 בניאדם בכרבלה ונפצעו עשרות. האינדיפנדנט: איראן מאמנת לוחמים עיראקים במתקן סודי סמוך לטהראן

שני חיילים אמריקנים נהרגו וחמישה נפצעו הבוקר (ראשון) בעיראק, בהתרסקות שני מסוקים צפונית לבגדד. חמישה אזרחים עיראקים נהרגו ולפחות 20 נהרגו בפיצוץ שתי מכוניות תופת בדרום-מערב הבירה.

בהודעה שפרסם הצבא האמריקני, נמסר כי לא מדובר באירוע טרור שכוון נגד הכוחות הלוחמים, אלא בהתנגשות בין המסוקים. לא נמסרו פרטים נוספים, אך דווח כי נפתחה חקירה על נסיבות האירוע.

במהלך החודש האחרון הפילו חמושים עיראקים שמונה מסוקים אמריקנים וגרמו למותם של 28 בני אדם. ששה מהמסוקים היו של הצבא האמריקני ושניים של חברות אבטחה פרטיות.

בפיגוע התאבדות בשוק הומה בשכונה שיעית בבגדד, נהרגו לפחות חמישה בני אדם. אתמול נהרגו 66 בני אדם ועשרות נפצעו בפיצוץ מכונית תופת בתחנת אוטובוס סמוך למסגד בעיר השיעית כרבלה.

בתוך כך, ה"אינדיפנדנט" הבריטי דיווח כי איראן מאמנת אלפי לוחמים שיעים מעיראק במחנה סודי סמוך לטהראן. חמושים שהתאמנו במקום סיפרו כי המקום פועל תחת הנהגתושל המנהיג השיעי מוקתדא א-סאדר, וכי הם נערכים לעימות עם הכוחות האמריקנים.