אברהים סלימאן: זכריה באומל היה בחיים בשנת 1995

המתווך הסורי במו"מ עם ישראל הצהיר כי העביר לשפחת באומל מידע לפיו בנם היה בחיים וכך גם רון ארד. היה בקשר עמם החל משנת 1990. לדבריו, המו"מ בנושא עלה על שרטון בשל התנהלות האמריקנים. סלימאן ביקר בשבוע שעבר בישראל ונשא דברים בכנסת

החייל הנעדר זכריה באומל היה בחיים בשנת 1995, כך אמר למשפחתו איש העסקים אברהים סלימאן, שהיה המתווך הסורי במו"מ הבלתי רשמי עם ישראל על הסכם שלום. הבוקר (ראשון) פורסם ב"מעריב" כי הקשר בין סלימאן ליונה באומל, אביו של זכריה, החל בשנת 1990. זכריה באומל נעדר מזה 25 שנה, מאז הקרב בסולטן יעקב.

באומל סיפר כי סלימאן אמר לו שעל פי מקורותיו בנו חי וכך גם הנווט השבוי, רון ארד. לדבריו, "הוא אמר שזכריה ושני חבריו נשבו על ידי פעילים לבנונים, הנאמנים לסוריה". בתוך כך, הוסיף כי "במשך השנים הגיעו אלי דיווחים נוספים על זכריה, שכולם היו חיוביים. האחרון שבהם היה לפני כחמש שנים".

סלימאן הצהיר כי קיבל מידע ממקורות אמינים בדמשק, אך סירב לחשוף אם נעדרי סולטן יעקב הוחזקו בסוריה או מחוצה לה. בתוך כך, הוסיף כי המו"מ על השבויים הגיע למבוי סתום בעקבות התנהלות האמריקנים. לדבריו, "מזכיר המדינה דאז, וורן כריסטופר, אמר בדמשק דברים שלא היה אמור להגיד על השבויים וזה הרג את המשימה".

בשבוע שעבר הגיע סלימאן לביקור בישראל ונשא דברים בכנסת. על פי הדיווחים, העביר לישראל מסר לפיו בהנהגה הסורית יש רצון אמיתי לפתוח במשא ומתן עם ישראל. בתוך כך, ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התייחס לביקורו בביטול, לאחר שבעבר כינה אותו "תמהוני".