השר אטיאס: חייבים לשמור על תחרות בשוק הדואר

עובדי הדואר פתחו בשביתה במחאה על כך שהמדינה אינה מאפשרת להם להוזיל את תעריפי השירותים. שר התקשורת: מדובר על תעריפים לחברות הגדולות ולא לצרכנים הפרטיים. לדבריו, יש צורך להגן על החברות הקטנות ולשמור על תחרות בשוק. הוסיף כי ועדת היגוי הציעה סל שרותים שיפצו על ההפסד

עובדי "דואר ישראל" שובתים החל מהבוקר (ראשון), במחאה על סירוב המדינה להוזיל את מחירי השירותים שהם מציעים. שר התקשורת, אריאל אטיאס, אמר כי יש צורך לשמור על תחרות בשוק וכי מדובר על הוזלת תעריפים לחברות הגדולות ולא לצרכנים פרטיים.

למעלה מ-700 סניפים לא יספקו שירותים עד להודעה חדשה, לאחר שוועד העובדים דחה הבנות שהושגו בין ההנהלה ומשרד התקשורת. בראיון ל"קול ישראל", אמר אטיאס כי "מדובר בהוזלה של תעריפים לחבורת הגדולות - דואר כמותי - ולא על האזרחים הפרטיים".

לדברי אטיאס, המהלכים שמקדם משרדו נועד להגן על חברות קטנות שנותנות שירותים דומים והוסיף כי "אם יהיה מצב שחברת הדואר תוכל לתת תעריפים נמוכים כדי שהמתחרה לא יכנס, לעולם לא תהיה תחרות". בתוך כך, הוסיף כי חברת הדואר ביקשה לייקר את מחיר המשלוח לדואר רגיל בארץ ל-2 ש"ח, אך משרדו התנגד למהלך "כדי להגן על הצרכן הפרטי".

"ההערכה של חברת הדואר היא שכתוצאה מהמהלכים יהיו פיטורים של עובדים", אמר אטיאס והוסיף כי "אין לאף אחד ודאות בנוגע לכך". הוא הוסיף כי "היתה ועדה שישבה יותר משנתיים והחליטה על סל שירותים שיוסיפו לחברה הכנסות עצומות וזה אמור להיות הפיצוי בשבילם". לדבריו, "על המטרה היא לשדרג את החברה ולתת לה כלים להתמודד בשוק תחרותי".