משרד החינוך והאוצר: ננהל מו"מ עם הסתדרות המורים בלבד

ארגון המורים העל יסודי הודיע כי השביתה תמשך גם מחר. במשרד החינוך והאוצר האשימו אותם בשיקולים זרים והצהירו כי לא ישתפו אותם במו"מ על הרפורמה במערכת החינוך

משרד החינוך הודיע אתמול בערב (רביעי) כי יפתח במשא ומתן עם נציגי הסתדרות המורים, מבלי לשתף את נציגי ארגון המורים העל-יסודיים. בתוך כך, הודיעו בארגון המורים העל-יסודיים כי השביתה בכיתת ז'-יב' תמשך גם מחר.

השביתה הפכה לשגרה

ארגון המורים העל יסודיים משבית מהיום את הלימודים בכל בתי הספר התיכוניים ברחבי הארץ ובחטיבות הביניים, בהן מלמדים מורים המשתייכים לארגון. "צר לי להודיעך כי שוב התגלה משרד האוצר כמי שכל עניינו סחבת בלבד", כתב יו"ר ארגון המורים, רן ארז, למנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב. על מה נאבקים המורים ולמה הם משתמשים בתלמידים כמגן?

לטור המלא

בהודעה של משרד האוצר ומשרד החינוך, הצהירו כי ימשיכו לקיים "משא ומתן רציף ורציני עם הסתדרות המורים, שמייצגת את מרבית אנשי החינוך במדינת ישראל". הדיונים יחלו מחר, בהמשך למשא ומתן המתקיים בין הצדדים.

במשרד החינוך והאוצר האשימו את ארגון המורים העל יסודי בהתנהלות "המונעת מסיבות זרות, שאינן רלוונטיות לנושא". לטענתם, הדבר יפגע בסיכויי חברי הארגון ליהנות מפירות הרפורמה המתוכננת, שתתבצע "תוך יצירת התנאים לשיפור מעמד המורה, תנאי עבודתו והטבה ניכרת בשכר המורים, שנציגיהם נוטלים חלק במשא ומתן". בתוך כך, הצהירו כי הגיעו עם חברי הסתדרות המורים למספר הסכמות והישגים.

"הופעות מתלהמות בתקשורת ואיומים לפגוע בבחינות הבגרות", אמרו במשרד החינוך והאוצר, "ובצידן הצעות אבסורדיות לדחות את הגיוס לצה"ל של תלמידי השמיניות, אינם אלא להטוטים שכל מטרתם היא לצרכים פנימיים בתוך הארגון, וכאמור כאלה שיפגעו בסיכויי חבריו ליהנות מהשינויים הצפויים".

המורים פתחו היום בשביתה במחאה על הסחבת שבה נוקט, לטענתם, משרד האוצר בניהול המשא ומתן עמם בנושא הסכמי השכר הקיבוציים. אתמול הסתיימה ללא תוצאות פגישה שנערכה בין שרת החינוך, יולי תמיר, לבין יו"ר ארגון המורים העל יסודיים, רן ארז, במטרה לנסות למנוע את השביתה.