שני פיגועים באלג'יריה

בשני פיגועים בבירת אלג'יריה נהרגו לפחות 30 בני אדם ועשרות נפצעו. באחד הפיגועים מחבל מתאבד פוצץ את עצמו ליד מטה ראש הממשלה. ראש הממשלה, שלא נפגע: "מעשה נפשע ופחדני"

(1:43 דק')

לפחות 30 בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו בשני פיגועים שאירעו באלג'יר, עיר הבירה של אלג'יריה. הפיצוץ הראשון אירע בצמוד למטה ראש הממשלה, שכינה את סדרת הפיגועים "מעשה נפשע ופחדני".

לפי העדויות הרשמיות מאלג'יריה נהרגו בפיגועים 17 בני אדם. סוכנויות הידיעות הרשמיות של אלג'יריה מסרו כי בפיצוץ הראשון, שאירע ליד מטהו של ראש הממשלה, עבד-אלעזיז בלקאדם, נהרגו תשעה בני אדם ו-32 נפצעו. הפיצוץ השני אירע בבאב א-זוואר, פרבר מזרחי של העיר. בפיצוץ נהרגו שמונה בני אדם ו-50 נפצעו. מקורות משטרתיים באלג'יר מסרו כי הפיצוץ ליד מטה ראש הממשלה נגרם על ידי מחבל מתאבד. עדי ראייה אמרו כי המחבל פרץ עם מכוניתו מספר מחסומי משטרה באזור.

עשרות אמבולנסים מילאו את מרכז אלג'יר על מנת לפנות את הפצועים אל בתי החולים. ראש הממשלה בלקאדם, שלא נפגע בפיגוע, אמר לסוכנות הידיעות הרשמית של אלג'יריה, ה-APS: "מדובר בפעולה נפשעת ופחדנית". בעקבות הפיצוצים אלפי אלג'יראים יצאו לרחובות.

"בהתחלה חשבתי שמדובר ברעידת אדמה", סיפר עורך הדין טאהר בן-טאלב. "אישתי התקשרה אליי תוך כמה רגעים כשהיא בוכה וצועקת. רצתי הביתה וגיליתי שכל המראות והחלונות בבית נופצו".

שני הפיגועים שאירעו היום היו למתקפת הטרור הגדולה ביותר באלג'יריה זה שנים. האלימות באלג'יריה גאתה, מאז ארגון הגרילה GSPC הידק את קשריו עם אל-קאעדה. ארגון הטרור המקומי לקח אחריות על מספר פיגועים קטלניים, שכוונו לכוחות הביטחון ולאזרחים זרים.