הסטודנטים יוצאים לרחובות

מאות סטודנטים הפגינו היום בסמוך לאוניברסיטת תל אביב. המפגינים הבעירו צמיגים, חסמו כבישים והתעמתו עם המשטרה בניסיון לפרוץ לדיון של ועדת שוחט. שלושה מהם נעצרו. יו"ר התאחדות הסטודנטים: "אולמרט וחברי הוועדה לא יימלטו מאיתנו"

(1:20 דק')

הפגנת סטודנטים סוערת בת מאות משתתפים התקיימה בשעות הצהריים (רביעי) בתל אביב. כ-300 סטודנטים הגיעו אל המרכז הטכנולוגי הסמוך לאוניברסיטת תל אביב, בה מתקיימות ישיבותיה של ועדת שוחט לבחינת מערכת ההשכלה הגבוהה. שלושה סטודנטים נעצרו.

המפגינים הניפו שלטים בגנות ראש הממשלה אהוד אולמרט וקראו לו להתפטר. הסטודנטים תובעים להיפגש עמו, אחרי שסירבו להיפגש עם שרת החינוך יולי תמיר. שוטרי יס"מ אבטחו את האירוע.

במהלך ההפגנה פרצו כמה מהסטודנטים את גדר המרכז הטכנולוגי ונכנסו לתוך הבניין בו מתכנסת הוועדה, אולם איש מאנשי הוועדה לא היה במקום. סגן יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איתן טבריה, נפצע בניסיון הפריצה, אחרי שגזע עץ נפל עליו. השוטרים שהיו במקום עצרו שלושה סטודנטים, ביניהם יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, בועז טופורובסקי.

במהלך ההפגנה נחסם קטע הכביש בפינת דרך נמיר ורחוב איינשטיין, אחרי שהמפגינים הבעירו צמיגים במקום. חלק מהסטודנטים אף התפרצו לכביש וסירבו להתפנות. בתום ההפגנה הכביש נפתח לתנועה.

יו"ר התאחדות הסטודנטים איתי שונשיין אמר ל"קול ישראל": "עד שוועדת שוחט לא תפורק, ועד שאולמרט לא ייפגש איתנו – נמשיך לשבות ונמשיך להפגין. אנחנו דורשים שאולמרט יפטר את הוועדה וייענה לכל דרישותינו. לא אולמרט ולא חברי הוועדה לא יצליחו להימלט מאיתנו".

שביתת ארגוני הסטודנטים בכל מוסדות ההשכלה הגבוהה נכנסה היום ליומה השני והסטודנטים מצהירים כי אינה מוגבלת בזמן. לדבריהם, הממשלה הפרה את ההסכם שהושג עם שרת החינוך יולי תמיר. הסטודנטים דורשים לחזור למתווה מסקנות וינוגרד, להוריד את שכר הלימוד, לבטל את הקיצוצים במערכת ההשכלה הגבוהה ולפרק את ועדת שוחט.