"פצצה גרעינית - תוך מספר שנים"

דוברת הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית העריכה כי איראן תוכל לייצר נשק גרעיני תוך 4-6 שנים. ארה"ב ורוסיה מפקפקות באמינות ההצהרות האיראניות, לפיהן פועלות בנתאנז כ-3,000 צנטריפוגות

דוברת הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית סבורה כי לאיראן תהיה יכולת לבנות פצצה גרעינית בתוך ארבע עד שש שנים. בראיון ששודר היום (רביעי) בתחנת רדיו גרמנית אמרה הדוברת, מליסה פלמינג, כי לא ברור מדוע איראן מסרבת לפתוח את מתקני העשרת האורניום שלה לביקורת.

אתר "הארץ" מדווח כי לטענת פלמינג, איראן השיגה בעבר באופן בלתי חוקי חומרים עבור תכנית הגרעין שלה, וקיימה בסתר ניסויים גרעיניים. עם זאת, היא סבורה כי לאיראן יש זכות בסיסית להפעיל מתקנים גרעיניים, כל עוד הדבר נעשה בצורה חוקית ותחת ביקורת.

מדינות רבות, בהן ארה"ב, רוסיה וצרפת, פקפקו באמינות הצהרתו של נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, לפיה בנתאנז פועלות 3,000 צנטריפוגות. משרד החוץ של רוסיה מסר אתמול כי אין עדות לפריצת דרך טכנולוגית של איראן, שתאפשר לה להעשיר אורניום באופן תעשייתי. זאת, בניגוד להודעת איראן.

אתמול הגיעו לאיראן שני פקחים מטעם סוכנות הגרעין של האו"ם, והם צפויים לבקר במתקן להעשרת אורניום בנתאנז. דובר איראני אישר את הגעת הפקחים וציין כי מדובר בביקור שגרתי.