השביתה בתיכונים - גם מחר

ארגון המורים העל יסודיים ממשיך בשביתה, וגם מחר לא יתקיימו הלימודים בכיתות ז'-י"ב. המורים מתכוונים לפגוע גם בבחינות הבגרות

נשארים בבית: ארגון המורים העל-יסודיים הודיע הבוקר (רביעי) כי ישבית גם מחר את הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים, בהן מלמדים מורים החברים בארגון. המורים פתחו היום בשביתה במחאה על הסחבת שבה נוקט, לטענתם, משרד האוצר בניהול המשא ומתן עמם בנושא הסכמי השכר הקיבוציים.

במסגרת השביתה מתכוונים המורים לפגוע גם בבחינות הבגרות, שאמורות להתחיל ב-2 במאי. עם זאת, הארגון הודיע כי בימים ראשון ושני בשבוע הבא יתקיימו הלימודים כסדרם כדי לציין את יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

אתמול הסתיימה ללא תוצאות פגישה שנערכה בין שרת החינוך, יולי תמיר, לבין יו"ר ארגון המורים העל יסודיים, רן ארז, במטרה לנסות למנוע את השביתה.

גם הסטודנטים שובתים

בתוך כך, השביתה במוסדות להשכלה גבוהה נמשכת. הסטודנטים שובתים מאז אתמול בטענה שהממשלה הפרה את ההסכם שהושג עם שרת החינוך, יולי תמיר. השביתה כוללת כ-250 אלף סטודנטים והיא אינה מוגבלת בזמן. הסטודנטים דורשים לחזור למתווה מסקנות ועדת וינוגרד ולהוריד את שכר הלימודים, לבטל את הקיצוצים במערכת ההשכלה הגבוהה ולפרק את ועדת שוחט, שדנה בעתיד ההשלכה הגבוהה.

מאות סטודנטים פתחו בהפגנה לקראת הצהריים מול משרדי האוניברסיטה הפתוחה בצפון תל אביב, שם מתכנסת ועדת שוחט. כוחות משטרה מאבטחים את האזור.