לא מוכן להיות מספר 2

בתכנית הראיונות של דיוויד לטרמן, הזים ברק אובאמה את השמועות לפיהן הוא עשוי להצטרף להילארי קלינטון, ולהתמודד על סגנות הנשיא

ברק אובאמה, מבולטי המתמודדים לראשות המפלגה הדמוקרטית בארה"ב, הכחיש היום (שלישי) את השמועות, לפיהן הוא מוכן לשקול להסיר את מועמדותו ולחבור כמספר שתיים למועמדת הילארי קלינטון.

"אתה לא מתמודד כדי להיות במקום השני. אני לא מאמין בזה", אמר הסנאטור מאילינוי בתוכנית הלילה הפופולרית של דיוויד לטרמן.המשודרת ברשת CBS.

לטרמן ניסה ללחוץ על אובאמה להשיב באופן נחרץ יותר, וטען כי מהלך כזה "יכול להיות קלף חזק". "על איזה סדר אנחנו מדברים?", השיב אובאמה בתגובה, וגרר צחוקים ומחיאות כפיים מקרב הקהל.

"ייתכן שנפנה אליך, דייב"

כשנשאל האם ניהל שיחות פרטיות בנושא עם קלינטון, ענה אובאמה כי המתמודדים רצים כולם כדי לנצח, אולם כולם גם מהווים חלק מאותה מפלגה. לטרמן לא הרפה, ושאל את אובאמה האם ישקול מחדש את עמדתו במקרה שהיריבות בין השניים תוביל לקרע במפלגה. על כך ענה אובאמה בחיוך: "במקרה הזה, נראה לי שנזדקק לבורר חיצוני, ודייב, ייתכן שנפנה אליך".

אובאמה, פנים טריות במרוץ, נבחר לסנאט לפני שנתיים בלבד, והוא חסר ניסיון פוליטי ברמה הלאומית. בשבוע שעבר הוא הודיע כי גייס בשנה האחרונה 25 מיליון דולר למסע הבחירות שלו, מיליון דולרים בלבד פחות מקלינטון, וכך גיבש את מעמדו כמועמד רציני לנשיאות בנובמבר 2008.