הסטודנטים מוכנים להיפגש רק עם ראש הממשלה

נציגי הסטודנטים ביטלו את פגישתם עם שרת החנוך ודורשים להיפגש עם ראש הממשלה • הסטודנטים מאיימים להשבית את הלימודים בכל המוסדות להשכלה גבוהה החל מהבוקר • הסגל האקדמי צפוי לשתף פעולה עם שביתת הסטודנטים

נציגי הסטודנטים ביטלו את פגישתם עם שרת החינוך, יולי תמיר, שתוכננה לבוקר, וכעת מוכנים להיפגש רק עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שלטענתם אדיש למצוקותיה. נציגי הסטודנטים הכריזו כי הלימודים יוזבתו החל מהיום (שלישי) בכל המוסדות להשכלה גבוהה. לפני כחודש, חזרו בהם הסטודנטים מאיומיהם לא לפתוח את סמסטר ב', לאחר שהגיעו להסכם עם תמיר.

יו"ר ארגון הסטודנטים, איתי ברדה, דרש במכתב ששלח לאברהם שוחט, ראש הוועדה לבחינת מצב ההשכלה הגבוהה, שיתפטר מתפקידו. "בייגה, בחרו אותך לתפקיד במטרה לפגוע בציבור הסטודנטים ובסגל המרצים" כתב ברדה במכתבו, "אנו קוראים לך לא לשחוט את ההשכלה הגבוהה בישראל וממליצים לך להגיש לרה"מ במיידית את התפטרותך, כדי שלא תיזכר לדראון עולם כמי שפגע בציבור הסטודנטים, בסגל המרצים ובמערכת ההשכלה הגבוהה", כתב ברדה במכתבו

הסגל האקדמי צפוי לשתף פעולה עם שביתת הסטודנטים, ואף שוקלים לפתוח בעצמם בשביתה. יו"ר המועצה המתאמת של הסגל הבכיר, פרופ' צבי הכהן מאוניברסיטת בן-גוריון, שלח מכתב לכל חברי הסגל בארץ ודרש מהם להימנע מכל הפרעה לשביתת הסטודנטים.

"אנו נתמוך בשביתה שתתקיים מחר, ואם לא ישתנה המצב, נאלץ לשבות כבר בשבוע הבא" כתב פרופ' הכהן, "ההתרפסות של ועד ראשי האוניברסיטאות בפני האוצר מבישה ולא נסכים לחוזים אישיים, ביקשנו מהנהלות המוסדות שלא יתקיימו שינויים בתנאי ההעסקה וללא משא ומתן עימנו, אבל נראה שהדבר אכן יתרחש".

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, אמר על השבתת הלימודים באוניברסיטאות ובמכללות כי "שנה אחרי הבחירות, לא נותר דבר מהיומרות החברתיות של אולמרט, פרץ ותמיר". לדבריו, "כוונת הממשלה להעלאת שכר הלימוד וחיסול מתווה וינוגרד היא עדות להפניית העורף אל המפלגות המרכיבות את הקואליציה ולהתחייבויות המפורשות לבוחרים בבחירות האחרונות".

ארגוני הסטודנטים הכריזו אתמול כי ישביתו את הלימודים בכל המוסדות להשכלה גבוהה החל מיום שלישי. לטענת הסטודנטים, הממשלה הפרה את ההסכם שהושג עם שרת החינוך, יולי תמיר. השביתה תכלול כ-250 אלף סטודנטים והיא אינה מוגבלת בזמן. הסטודנטים דורשים לחזור למתווה מסקנות ועדת וינוגרד ולהוריד את שכר הלימודים, לבטל את הקיצוצים במערכת ההשכלה הגבוהה ולפרק את ועדת שוחט, שדנה בעתיד ההשלכה הגבוהה.