החיילת הבריטית שהיתה בשבי באיראן: פחדתי שיאנסו אותי

פיי טורניי סיפרה כי הוחזקה בתא קטן ומבודד וכי הופשטה מבגדיה. בראיון ל"סאן" הבריטי, אמרה כי באחד הימים משוכנעת שבונים עבורה ארון קבורה וכי עומדים להוציאה להורג. ההחלטה לאפשר לחיילים שהוחזקו בשבי למכור את הזכויות על סיפורם עוררה זעם בבריטניה. על פי הערכות, טורניי קיבלה 100 אלף ליש"ט עבור הראיון וסכום דומה מרשת טלוויזיה

(1:04 דק')

החיילת הבריטית שהוחזקה בשבי באיראן, פיי טורני, סיפרה כי פחדה שיאנסו אותה. בראיון לעיתון "סאן", שפורסם אתמול (שני), סיפרה טורני כי לאחר שנתפסו היא הופשטה מבגדיה והוחזקה בתא מבודד בתחתונים בלבד. לדבריה, פחדה שעומדים להוציא אותה להורג, לאחר שביצעו לה מדידות מקיפות, עבור מה שחשבה שהוא ארון הקבורה שלה.

פיי טורני, בת 25 ואם לילדה בת 3, היא הראשונה מבין השבויים, המספרת את שעבר עליה ב-13 הימים שהיתה בשבי האיראני. לדבריה, שוביה איימו עליה כי תישאר במאסר ממושך בעוון ריגול, אם לא תציית להם. בתוך כך, חזרו ושאלו אותה היא רוצה לזכות ולראות את בתה.

באחד הבקרים, סיפרה טורני, שמעה קולות ניסור ודפיקת מסמרים סמוך לתא בו הוחזקה. לאחר שאישה נכנסה לתא והחלה למדוד אותה, היתה משוכנעת כי שוביה בונים ארון קבורה עבורה.

טורני סיפרה כי לאחר שהיא וחבריה נעצרו, עיניהם כוסו והם הופרדו האחד מהשני. "כל מה שיכולתי לשמוע", סיפרה, "היה את אחד מחבריי צועק שהם עומדים להוציא אותנו להורג". היא סיפרה כי זאת הפעם הראשונה מאז התקרית בה התעורר בה פחד אמיתי.

"הושלכתי לתוך תא זעיר", סיפרה, "והם הורו לי להתפשט מכל הבגדים. הם לקחו את הכל ורק לאחר מכן זרקו לעברי כותונת וארבע שמיכות מזוהמות. אחרי זה, דלת הברזל נטרקה מאחוריהם".

משרד ההגנה הבריטי הצהיר כי יאפשר ל-15 החיילים שהוחזקו בשבי למכור את הזכויות על סיפורם, מה שעורר זעם בממלכה הבריטית. משפחות שכולות של חיילים בריטיים שנהרגו בעיראק הביעו את כעסם והמפלגה השמרנית הודיעה שתערער בפרלמנט על ההחלטה, מאחר ש"מכירת סיפורים של אנשי צבא לתקשורת אינה מכובדת". משרד ההגנה הבריטי נימק את החלטתו בכך שבסיפורים יש עניין ציבורי רב וכי נסיבות המקרה יוצאות דופן.

על פי הדיווחים בתקשורת הבריטים, טורני קיבלה 100 אלף ליש"ט עבור הראיון ל"סאן" וסכום דומה ראיון לרשת הטלוויזיה ITV1.