לה פן תומך בכוח הזרוע

מועמד הימין הקיצוני לנשיאות צרפת, ז'אן-מארי לה פן, עורר סערה קטנה במדינה כאשר הציע לעודד צעירים לאונן, "כי זה הרבה פחות מסוכן מלחלק להם קונדומים"

מועמד הימין הקיצוני לנשיאות צרפת, ז'אן-מארי לה פן, נמצא במרכז סערה-זוטא בצרפת, לאחר שהצהיר כי הוא תומך באוננות בני נוער, וכי יש לעודד את בני הנוער לאונן, במקום לספק להם קונדומים. לה פן הגן אתמול (ראשון) על דברים שאמר בכנס בסוף השבוע, לפיהם "אוננות מסוכנת פחות משימוש בקונדומים".

לה פן העלה את ההצעה לראשונה בפורום שכונס על ידי המגזין "אל" ביום חמישי האחרון. כמה מהמועמדים לנשיאות צרפת הוזמנו לכנס, כדי להשתתף בדיון ארוך שכותרתו היתה "מה נשים רוצות".

הערותיו של לה פן הכעיסו את קהל הנשים והסטודנטים בכנס, שנערך באונברסיטה יוקרתית בפאריז. "כאשר שאלו אותי האם אני מסכים עם הפצת קונדומים לבני נוער, אמרתי: תראו, הם תמיד יכולים להשתמש בכוח הזרוע... זה הרבה פחות מסוכן מאשר שימוש בקונדומים", אמר לה פן בראיון לערוץ הטלוויזיה הצרפתי TV5.

לה פן, אשר הימם את צרפת כאשר זכה במקום השני בבחירות לנשיאות ב-2002, נמצא במקום הרביעי בסקרים לקראת הבחירות המתקרבות, שייערכו בצרפת ב-22 בחודש. על פי הסקרים, מעמדו השתפר מעט בימים האחרונים, לאחר שהקמפיין שלו התמקד לאחרונה יותר בבעיית ההגירה ובנושאים בטחוניים.