אם מקללים לא מטיסים

טיסה בארה"ב בוטלה מסיבה מקורית: הטייס דיבר בגסות בטלפון, ואחר כך קילל נוסע שהעיר לו. המשטרה החליטה שאין צורך לערוך לטייס בדיקת שכרות, אך הטיסה בוטלה והוא נשלח הביתה במטוס. כנוסע, כמובן

טיסה 1190 של חברת נורת'ווסט איירליינס מלאס וגאס לדטרויט, שהיתה אמורה לצאת לדרכה ביום שישי, בוטלה. הסיבה לכך לא היתה, לשם שינוי, תקלה טכנית או התראה על כוונה לפיגוע טרור בטיסה - אלא מילים בוטות שאמר הטייס בשיחה בטלפון הסלולרי שלו, וקללות שפלט לאחר מכן לעבר אחד הנוסעים בטיסה.

איאן גרגור, דובר מנהל התעופה הפדרלי, אמר כי לפי דיווחי הנוסעים, הטייס השתמש במילים בוטות. "בשלב מסויים בעת עליית הנוסעים למטוס, עזב הטייס את הקוקפיט, נכנס לשירותי המטוס, נעל את הדלת וניהל בטלפון הנייד שיחה רוויית קללות, אותה שמעו הנוסעים מבעד לדלת", תיאר גרגור את האירוע. כאשר יצא הטייס מתא השירותים, ניגש אליו אחד הנוסעים והתעמת עימו בשל התנהגותו. על פי הדיווח, קילל הטייס גם את הנוסע והטיח בו עלבונות.

המשטרה עצרה את הקפטן, אשר שמו לא הותר לפרסום, אך החליטה שאין צורך לערוך לו בדיקת שכרות. עם זאת, חברת התעופה החליטה לבטל לאלתר את הטיסה, והטיסה את הטייס המקלל בחזרה לדטרויט. מיד לאחר מכן פרסמה החברה הודעת התנצלות על האירוע.

"נורת'ווסט בודקת את האירוע ומתנצלת בפני הנוסעים על חוסר הנוחות", נמסר בהודעת החברה. "סיפקנו לנוסעים ארוחות ושהייה במלון, ונפצה את הנוסעים על ביטול הטיסה".