15 החיילים הבריטים בדרכם ללונדון

המטוס ובו החיילים המריא משדה התעופה בטהרן. לפני ההמראה נערך לכבודם טקס בהשתתפות סגן שר החוץ האיראני והשגריר הבריטי. אתמול שידרה הטלוויזיה האיראנית ראיונות עם ה-15, בהם הם הודו לאחמדיגנ'אד על היחס שקיבלו

15 חיילי הצי הבריטי שנשבו באיראן עלו הבוקר (חמישי) על טיסת "בריטיש איירווייס" שתוביל אותם בחזרה לבריטניה. המטוס צפוי לנחות בלונדון בעוד כמה שעות.

סוכנות הידיעות האיראנית אירנ"א דיווחה כי בטרם עלו למטוס, נערך טקס לכבוד החיילים טקס בשדה התעופה. בטקס השתתפו גם סגן שר החוץ האיראני ושגריר בריטניה בטהרן, ג'פרי אדאמס.

אתמול נפגשו החיילים עם נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, שבישר כי בכוונתו לשחרר את השבויים כ"מתנה" לבריטניה. אחמדינג'אד טען כי ממשלת בריטניה העבירה מכתב למשרד החוץ האיראני, ובו היא מתחייבת לא לחדור למיה הטריטוריאליים פעם נוספת. בבריטניה סירבו להתייחס לתוכן המכתב.

הטלוויזיה האיראנית שידרה אמש ראיונות ארוכים עם החיילים, בהם הם הודו לאחמדינג'אד ולאיראנים על היחס שקיבלו במדינה. בהמשך הם הועברו לרשויות הבריטיות בטהראן ונפגשו עם שגריר בריטניה באיראן, ג'פרי אדאמס. אדאמס שהה עם החיילים במשך שעה, ואישר כי מצבם טוב.