"אני קורא לרה"מ שיפסיק לעבוד עלינו בעיניים"

אלפי תושבי הארץ צעדו בשדרות כאות להיזדהות עם תושביה. בעצרת שהתקיימה בסיום הצעדה הטיח יו"ר המטה לביטחון בשדרות ביקורות קשות על טיפול ראש הממשלה בבעיות הבטחוניות בעיר, וכן ח"כ אפי איתם קרא לסיכול התעצמות החמאס

אלפי אנשים מכל הארץ הגיעו אתמול (רביעי) לצעדת הזדהות עם תושבי שדרות, שיזמו רוח חדשה והמטה לביטחון שדרות.

המשתתפים צעדו מאזור גדר המערכת ועד למרכז העיר שדרות, צפו בנקודת תצפית על פאתי העיר עזה ובית חנון וקיבלו הסברים על המרחק הקצר בין עזה לשדרות ועל הסכנות הנשקפות ממנה. בסיום הצעדה התקיימה עצרת מרכזית במתחם גן החמישה, בו נאמו ח"כ אפי איתם, האלוף במיל עוזי דיין, ראש מועצת שער הנגב אלון שוסטר ויו"ר המטה לביטחון שדרות, אלון דוידי.

לצערם של הצועדים, הם חוו על בשרם רגע טיפוסי בשדרות, כאשר בשעת הצהריים כוח צה"ל ירה לעבר שלושה פלסטינים שניסו להניח מטען סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה, והרגה את אחד מהם.

"שדרות משדרת לגורמי הטרור כי היא חזקה וכי לא תיתן לאף אחד לשבור אותה ולעקור אותה" אמר ח"כ איתם, "ההתייצבות של אלפי אזרחים, למרות החשש מקסאמים, היא ביטוי להזדהות ולעברות הדדית של אזרחי ישראל עם תושבי שדרות".

איתם קרא לממשלה לבלום את התעצמות החמאס ואמר כי "אני קורא לממשלה לפעול בעזה כדי למנוע את ההתבצרות וההתעצמות של החמאס שבסוף תופנה כנגד שדרות".

יו"ר המטה לביטחון שדרות, אלון דוידי, הטיח ביקורת בראש הממשלה, אהוד אולמרט, ועל אוזלת ידו, לדבריו, בהגנה על תושבי שדרות: "אני קורא לראש הממשלה שאמר שהוא נמצא במקום העבודה שלו שיפסיק לעבוד עלינו בעיניים, יתחיל לעשות עבודה אמיתית, וייתן הנחיה לצה"ל לפעול ביד קשה כדי להחזיר את התקווה לילדי העיר".