מד"א: יש מחסור חמור בדם

בעקבות שיטה להמרת מנות דם מסוג A או B למנות מסוג O, אותו ניתן לתרום לחולים עם כל סוגי הדם, נקרא הציבור לתרום דם. "הצבעים שלנו": תרומות דם של הומואים נזרקות לפח

במחקר שפורסם בימים האחרונים בנושא סוגי דם, מתוארת שיטה להמרת מנות דם מסוג A או B למנות מסוג O, אותו ניתן לתרום לחולים עם כל סוגי הדם. במד"א אומרים כי המחקר החדש יאפשר תרומת דם ללא חשש מזיהום או דחייה בעירויים.

עוד מזכירים במד"א כי למרות השינוי המהפכני עדיין יש צורך לתרום דם, במיוחד על רקע המחסור השורר בתקופת החגים. בחודש האחרון גברו פניות מד"א לאמצעי התקשורת בבקשות לפנות לציבור לתרום דם, בעקבות הירידה הדרמטית בכמות המנות הנמצאת במלאי לפחות מחצי, במצב שבו נחוצות, בפועל 1,200 מנות דם מדי יום.

ממד"א נמסר כי במרכז מד"א בתל אביב נחלצו העובדים לסייע בעצמם, ותרמו כולם דם על מנת לשמש דוגמא לציבור. פרטים על מוקדי התרמת דם ניתן לקבל בטלפון 03-530040 או באתר מד"א www.mda.org.il

יו"ר תנועת הצבעים שלנו, תנועת הנוער הגאה של מרצ, דרור מזרחי, אמר בתגובה למחסור הדם: "למד"א יש מחסור חמור ברצון לשינוי המצב הקיים, לפיו תרומות דם של הומואים נזרקות לפח, בעוד שמאגר הדם אוזל ואוזל". עוד הוסיף מזרחי כי "אנחנו מבטיחים לארגן יום התרמת דם ביום בו ישונה הסעיף ההומופובי בשאלון מד"א".