סוריה: אנו מתווכים בין איראן לבריטניה

שר החוץ הסורי הודיע כי מדינתו מתווכת בין המדינות במטרה לפתור את המשבר בין שתי המדינות. סוכנות הידיעות האיראנית דיווחה כי נציג איראני יורשה להיפגש עם חמשת האיראנים העצורים ע"י ארה"ב. בטלוויזיה האיראנית פורסם כי אחמדינג'אד ייפגש עם החיילים הבריטים

שר החוץ הסורי, וליד אל-מועלם, דיווח כי מדינתו מתווכת בין בריטניה לאיראן בסוגיית 15 המלחים הבריטים החטופים. את הדברים אמר מועלם בראיון שהתפרסם הבוקר (רביעי) בעיתון "אל אנבא" הכוויתי, בו טען כי יש לפתור את המשבר באמצעות דיפלומטיה שקטה. לדבריו, "אנו מקווים שיושג פתרון משביע רצון".

איראן הודיעה היום כי היא מברכת על שינוי הטון של לונדון בעניין משבר החיילים החטופים. יו"ר הפרלמנט בטהרן, גולאם עלי חדאד עדאל, אמר כי הצעדים ההגיוניים שבריטניה נקטה יובילו למשא ומתן במקום לעורר מחלוקת. זאת לאחר שקודם לכן הצהיר ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, כי שתי המדינות רוצות ליישב את המשבר בשיחות ישירות.

עיתון ה"אינדיפנדט" דיווח כי המניע לחטיפת המלחים הבריטים הוא ניסיון פשיטה של צבא ארה"ב על משרדים ממשלתיים איראניים בעיראק בינואר האחרון. נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, שלל חילופי שבויים אפשריים בין 15 המלחים לחמשת האיראנים המוחזקים בידי צבא ארה"ב באיראן. עם זאת, סוכנות הידיעות האיראנית מדווחת כי נציג איראני יורשה לפגוש את העצורים. אתמול שחררו האמריקאים דיפלומט איראני שנעצר בבגדד לפני כמה שבועות, ואפשר שיש לכך קשר לפרשה.

בתוך כך דיווחה הטלוויזיה האיראנית כי הנשיא, מחמוד אחמדינג'אד, ייפגש היום עם החיילים הבריטים. אתמול פרסמה סוכנות הידיעות האיראנית "פארס" תמונות נוספות של 15 השבויים, בהן הם נראים מחויכים תוך כדי משחק שחמט.