חילוץ במשקל כבד

ארה"ב: 25 כבאים חילצו אישה השוקלת 318 קילוגרמים, לאחר שנפלה בחדר האמבטיה ולא הצליחה לקום

אישה השוקלת 318 קילוגרמים חולצה הלילה (רביעי) מחדר האמבטיה שבביתה אשר בניו ג'רסי, ארה"ב, בידי שלושה צוותי כיבוי המונים כ-25 כבאים בסך הכול.

המבצע החל לאחר שהאישה, פטי בראון, התקשרה לשירותי ההצלה של טרנטון, ניו ג'רסי, והודיעה כי נפלה בחדר האמבטיה של דירתה שבקומה, ואינה יכולה לקום. צוות רפואי שהגיע לדירה לא הצליח לסייע לה לקום, ולכן הוזעקו למקום מכבי האש. צוות הכיבוי כלל שלוש ניידות ו-25 כבאים.

במהלך החילוץ נאלצו הכבאים לשבור קיר חיצוני של חדר האמבטיה, והסירו חלון כדי שניתן יהיה להוציא אותה מהדירה. לאחר מכן, הם שלפו ממקומם גם אסלה ורדיאטור, ורק אז נשאו אותה לסל החילוץ, משם היא הורדה לקרקע באמצעות סולם מיוחד.

בהמשך הרימו אותה עשרה כבאים לאלונקה, וכך העבירו אותה לאמבולנס המצויד במיוחד עבור אנשים כבדי משקל. משם היא נלקחה לבית חולים מקומי.

בראון נפגעה באורח קל בלבד מהנפילה, והיא היתה בהכרה מלאה לכל אורך הפעולה שנמשכה כחמש שעות. מפקד צוות החילוץ, קריב באשיר, אף דיווח כי היא היתה "מאד נוחה". הוא סיפר כי על אף שהכבאים מיומנים בחילוצים מסובכים, המקרה הנוכחי סיפק עבורם אתגר בלתי רגיל. לסיכום הוא אמר, "זה היה מצב יוצא דופן".