מסתמן פתרון למשבר החיילים שבויים

איראן ובריטניה הודיעו שיפעלו בדרכים דיפלומטיות לשחרור החיילים הבריטים. ראש צוות המו"מ האיראני אמר שארצו לא תשדר יותר תמונות של החיילים כשהם מודים בהסגת גבול. גם משרד החוץ הבריטי הודיע מצידו כי עדיף להגיע לפתרון במו"מ

התקדמות בפרשת המלחים הבריטים החטופים: איראן הודיעה הלילה (שלישי) כי ניתן להביא לפתרון משבר 15 החיילים הבריטים מבלי להעמידם לדין. את הדברים אמר יו"ר המועצה לביטחון לאומי של איראן וראש צוות המו"מ, עלי לריג'אני.

מאז מעצרם של החיילים, לפני יותר מעשרה ימים, הודיעה איראן כי הם יואשמו בריגול לטובת בריטניה. לריג'אני "הרגיע" אתמול ואמר תחילה כי איראן תפסיק לשדר בטלוויזיה וידויים של החיילים. עד עתה שידרה הטלוויזיה האיראנית את תמונותיהם של ארבעה מהשבויים "מודים" כי נעצרו לאחר שחדרו למים איראניים.

לריג'אני אמר בראיון טלפוני לערוץ "חדשות 4" הבריטי, כי עדיף להימנע ככל שניתן משימוש בכוח. "אני מציע לנהל דיונים בשיטות המקובלות ולהגיע לפיתרון דיפלומטי מתאים לשני הצדדים. עדיף לא לסבך עוד יותר את המצב".

אתמול הגיב משרד החוץ הבריטי בזעם לשידור תמונות החיילים החטופים באיראן. "לחלוטין לא מקובל עלינו שהתמונות האלה יוצגו בטלוויזיה", נמסר בהודעת משרד החוץ הבריטי. מאוחר יותר, לאחר דברי לריג'אני, הודיעה בריטניה כי גם לה רצון להגיע לפתרון המשבר בדרכים דיפלומטיות. מסקר דעת קהל שנערך בבריטניה עולה כי הציבור תומך בפיתרון עם מו"מ על פני נסיסונות אחרים לשחרר את החיילים.