מתנגדים לאפליה בין שרים

הממשלה הפלסטינית הביעה התנגדות נחרצת לקיום יחסים סלקטיביים עם חבריה. איסמעיל הנייה: "אנחנו עובדים כצוות אחד ולא נסכים לאפליה בין השרים. שרי הממשלה: מעולם לא התייחסו מדינות העולם לממשלה מסוימת בדרך זו

בישיבת הממשלה אתמול (שני) של ממשלת האחדות הפלסטינית בעזה, קראו השרים לאיחוד האירופי לחזור בו מהחלטתו לקיים יחסים סלקטיביים עם שרי הממשלה. בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דווח, כי השרים תקפו החלטה זו שמפלה, לטענתם, בין השרים על רקע שייכותם הפוליטית.

ראש הממשלה הפלסטיני, אסמעיל הנייה, אמר, כי "ממשלת האחדות מורכבת מצוות אחד ואנחנו מתנגדים נחרצות לאפליה בין שריה". שרי הממשלה ציינו כי "אפליה בין השרים אינה מקובלת, ההחלטה היא תקדימית ומעולם לא התייחסו מדינות העולם לממשלה מסוימת בדרך זו".

בישיבתה הדגישה ממשלת האחדות את מחוייבותה לתכנית השלום הערבית שאושרה בפסגת ריאד, ובירכה על עמדת המדינות הערביות כלפי הממשלה הפלסטינית. ב"מען" דווח כי התגובה הישראלית לתכנית השלום זכתה לביקורת חריפה מצד הממשלה הפלסטינית. אחד משרי הממשלה אמר כי היא תוארה כהמשך להתנגדות הישראלית לכל הצעת שלום המבוססת על פתרון צודק שיסיים את הכיבוש הישראלי, וייצור פתח להחזרת היציבות לאזור.