המשטרה העלתה את רמת הכוננות לקראת חג הפסח

אלפי שוטרים, חיילי מג"ב ומתנדבים הוצבו בריכוזי אוכלוסייה. סגר מלא הוטל על שטחי יהודה, שומרון ורצועת עזה. בידי מערכת הביטחון עשרות התרעות כלליות על כוונה לבצע פיגועים. משטרת התנועה תיערך לקראת העומסים בכבישים

המשטרה נערכת החל מהיום (שני) בכוחות מתוגברים לקראת חג הפסח ורמת הכוננות הועלתה לרמה ג', אחת לפני הגבוהה ביותר. אלפי שוטרים, חיילי מג"ב ומתנדבים של המשמר האזרחי הוצבו בריכוזי אוכלוסיה – בבתי כנסת, מרכזי קניות, בתי מלון ומקומות הבילוי. סגר מלא הוטל על שטחי יהודה, שומרון ורצועת עזה ועובתה ההיערכות סביב מרחב התפר.

גורמים במשטרה הצהירו כי אין בידי מערכת הביטחון התרעות ממוקדות, אך יש עשרות התרעות כלליות על כוונה של ארגוני טרור לבצע פיגועים בשטחי הארץ.

משטרת התנועה נערכת אף היא לקראת החג ושוטרים רבים יוצבו בכבישים, לאור הפקקים הצפויים לפני ליל הסדר ולאחריו. בראיון לגלי צה"ל, קרא רב-פקד יובל פז מאגף התנועה במשטרה לנהגים לשמור על סבלנות בכבישים, גם אם הם מוצאים עצמם בפקק תנועה. לדבריו, על הנהגים "לא לנסות לעקוף פקק, לא לנסות לעבור בשוליים או בשום אמצעי שיעשה תקלה או תאונה".

מאז יום שבת, הוטל סגר כללי על שטחי יהודה, שומרון ורצועת עזה עד לאחרי החג. כוחות צה"ל נערכו בכוחות מתוגברים לאבטחת הצירים הראשיים ברחבי הגדה במהלך חג הפסח, מחשש לניסיונות של מחבלים לפגוע בחוגגים יהודים.