שיער של רעמסס השני הוחזר למצרים, לאחר שהוצע למכירה

משלחת ארכיאולוגים הגיעה לפאריז, כדי להשיב את הממצא הנדיר. כפי הנראה, נלקח מהמומיה בשנות ה-70, כשהובאה לעבודות שימור. האיש שהציע את הממצא למכירה הוא בנו של אחד מעובדי המעבדה. רעמסס השני נולד בסביבות 1,304 לפני הסביבה ושלט על מצרים במשך כשישים שנה. כפי הנראה, זהו המלך המוזכר בהגדה של פסח

בעוד שבישראל חוגגים היום (שני) את יציאת מצרים, הוחזרו לשם חלקי שיער של המלך הפרעוני ששיעבד בני ישראל, לאחר שהוצעו למכירה ברשת האינטרנט.

משלחת ארכיאולוגים מיוחדת הגיעה לפאריז, כדי להשיב את חלקי השיער, שכפי הנראה נלקחו מהמומיה של המלך, כשהובאה לצרפת בשנות ה-70 לעבודות שימור. הממצא הנדיר אותר לאחר שהוצע למכירה ברשת האינטרנט על ידי בנו של עובד מעבדה צרפתי.

חלקי השיער הוצעו למכירה בחודש נובמבר, עבור סכום של כ-2,500 יורו. המוכר הצהיר כי קיבל אותם מאביו המנוח, שעבד במעבדות בהן בוצעו עבודות השימור של המומיה. בתוך כך, הבטיח לספק למי שיקנה אותם עדויות כי מדובר בממצאים מקוריים. לאחר שנחשפה ההצעה, הוא נעצר על ידי הרשויות הצרפתיות.

רעמסס השני, הידוע כ"רעמסס הגדול", נולד בסביבות 1,304 לפני הספירה והיה שליט מצרים למעלה משישים שנה במסגרת שושלת הפרעונים. על פי הערכות, זהו המלך המוזכר בהגדה של פסח.

המומיה של המלך נמצאה בשנת 1881 וזמן קצר לאחר מכן הועברה למוזיאון המצרי בקהיר. בראשית שנות ה-70, היא נשלחה לטיפול מיוחד במעבדות בפאריז, בשל הידרדרות במצבה.