אמו של גיא חבר: לבני צריכה ללמוד מאסד, שלא שוכח שבויים

רינה חבר אמרה כי לבני מנעה ממנה להיפגש עם מרקל, בעוד שהדבר התאפשר לשלושת משפחות החטופים. לדבריה, נמנע ממנה גם להיפגש עם רייס, בעת ביקורה. לפני כחודש הצהיר ארגון סורי בלתי מוכר כי הוא מחזיק בחבר, שנעלם מבסיסו ברמת הגולן לפני כעשור

רינה חבר, אמו של החייל גיא, שנעלם לפני כעשור, מתחה היום (שישי) ביקורת על שרת החוץ, ציפי לבני, על כך משפחתה אינה זוכה ליחס כמו שאר משפחות החטופים. בראיון ל"קול ישראל", אמרה חבר כי לבני לא אפשרה לה לפגוש את קאנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, בעוד שלושת משפחות החטופים – רגב, גולדווסר ושליט – נפגשו עמה. לדבריה, לא הותר לה להיפגש גם מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס.

"האם היד לא רעדה כשנתת את ההוראה הזאת?", הפנתה חבר שאלה ללבני, שלדבריה ראתה אותה זמן קצר לפני ביקורה של מרקל. חבר סיפרה כי קראה באינטרנט על ביקורה של מרקל ופנתה למשרד החוץ, בבקשה לפגוש אותה. לדבריה, קיבלה תשובה שלא תוכל להיפגש עמה והניחה כי כך נהגו גם בשאר משפחות החטופים. יחד עם זאת, בעת פגישתה עם יו"ר בית הנבחרים האמריקני, ננסי פלוסי, גילתה שלבני אפשרה למשפחות החטופים להיפגש עמה.

"למשפחה שלנו יש קשר מאוד מיוחד עם הגרמנים", אמרה חבר, "ומשרד החוץ מודע לכך. אנחנו לא צריכים להתוות קשר חדש וכל שביקשתי זה כמה דקות עם הקנצלרית". לדבריה, "אני לא מבינה למה ההתנגדות וההתנכלות הזאת. גם אם קיים סיכוי זעום שגיא נמצא בסוריה, חייבים לעשות את זה למעננו".

לדברי חבר, על לבני ללמוד מנשיא סוריה, בשאר אסד, "שלא שוכח אף אחד מהשבויים שלו בכל רשימה שהוא מעביר, גם אם הם בשבי 22 שנה".

לפני כחודש, פרסם ארגון גרילה סורי בשם "ועדות ההתנגדות לשחרור רמת הגולן", כי הוא מחזיק בגיא חבר. גורמי ביטחון הצהירו כי הם בודקים את אמינות ההודעה, אך מאז לא התגלו פרטים חדשים.

גיא חבר, חייל בתותחנים, נעלם ברמת הגולן ב-17 באוגוסט 1997. הוא נראה בפעם האחרונה על ידי תושבת האזור בצומת קצביה, במזרח רמת הגולן. מאז היעדרותו, נפגשו בני משפחתו וגורמי צבא עם אנשי ביטחון בארץ ובעולם, עם נציגי הצלב האדום והאו"ם. כמו כן, צה"ל ומשטרת ישראל ביצעו חיפושים נרחבים לשם איתורו, שהתחדשו לפני כשלוש שנים.