תקווה למשפחתו אלי כהן

יו"ר בית הנבחרים האמריקני, ננסי פלוסי, צפויה להפגש בסוריה עם הנשיא אסד, ולדון עמו בשחרור החיילים החטופים ובכך שישראל לא מתכוונת לתקוף בקיץ הקרוב. כמו כן יתכן ותדון עמו בעניין העלאת עצמותיו של המרגל אלי כהן לארץ

יו"ר בית הנבחרים האמריקני, ננסי פלוסי, תיפגש היום (שני) עם נשיא סוריה, בשאר אסד, וצפויה למסור לו כי ישראל איננה מתכוונת לתקוף את סוריה.

אתמול דיווח ראש אמן, האלוף עמוס ידלין, כי הסורים חוששים שארה"ב תתקוף בקיץ יחד עם ישראל את מתקני הגרעין של איראן, ואת סוריה ולבנון. כמו כן תשוחח פלוסי עם אסד בעניין שחרו שלושת החיילים החטופים אלדד רגב, אהוד גולדוואסר וגלעד שליט.

פלוסי אמרה אמש כי לא תשקוט עד שהחיילים החטופים ישובו הביתה. במהלך נאום שנשאה בכנסת, הציגה את הדיסקיות של החיילים שניתנו לה על ידי בני משפחותיהם. עוד אמרה פלוסי כי יש לדבר עם אסד, ואסור לסגור בפניו את הדלת, על אף תמיכת סוריה בטרור ושיתוף הפעולה שלה עם איראן. פלוסי תציג בפגישתה הקרובה עם אסד את תנאיה של ישראל לפתיחת מו"מ מדיני, כון תדון איתו על האפשרות של החזרת עצמותיו של המרגל אלי כהן מסוירה לארץ.

ממלאת מקום נשיא המדינה, דליה איציק, הביעה בפני פלוסי תקווה כי ביקורה בסוריה "יבהיר לעם הסורי ולמנהיגות הסורית שעליהם לנטוש את ציר הרשע. ישראל שואפת לשלום. מי שידבר על שלום ויפגין כוונה כנה להשיגו ימצא בישראל אוזן קשבת". איציק הזכירה גם את משפחתו של המרגל אלי כהן, והביעה תקווה כי ביקורה של פלוסי בסוריה יביא את אסד להסכים להעביר את עצמותיו של כהן לישראל.

האלוף ידלין דיווח כי ישראל נערכת בשבועות האחרונים לאפשרות של מתקפה סורית ברמת הגולן, שתיפתח כתוצאה מהערכה מוטעית של הסורים, כי בכוונת ישראל לתקוף. "אנו מקווים שהמסר ייקלט", אמרו אמש מקורות מדיניים בירושלים. "השאלה היא אם אסד מחפש תירוץ להיתלות בו, כדי לתקוף את ישראל בקיץ, או שזו באמת הערכה מוטעית".