ספרד: ילד בן 10 הוצא מביתו לאחר ששקל 100 ק"ג

זוהי כבר הפעם השנייה שבה מוציאות רשויות הרווחה בספרד את הילד מבית סבו וסבתו. ברשויות טוענים כי הסבים המשיכו להאביס את הילד בג'אנק-פוד, למרות אזהרות חוזרות ונשנות לפיהן הם מסכנים את בריאותו

שירותי הרווחה בספרד הוציאו לפני כעשרה חודשים ילד ספרדי בן 10 הסובל ממשקל יתר, מבית סבו וסבתו, והעבירו אותו תחת השגחתם. העיתון הספרדי "לה נואבה אספניה" דיווח אתמול (שבת) כי לטענת הרשויות, הילד שקל כ-100 קילוגרמים מכיוון שהסבים לא הפסיקו להאביס אותו.

הילד, תושב מחוז אסטוריאס שבצפון ספרד, רזה במהלך התקופה הזו כ-20 קילוגרמים. סבו וסבתו, שכבר הוזהרו בעבר על כך שהאבסת הילד גורמת לבעיות בריאותיות חמורות, מורשים לבקרו. גורם בשירותי הרווחה המקומיים אמר כי "לא ניתן להפחית בחשיבות המקרה ולומר שהילד נלקח מביתו בגלל שהוא שמן. זה עניין בריאותי".

את שירותי הרווחה עירב במקרה בית הספר של הילד, שדיווח בפניהם על השמנתו, שהיא תוצר של אכילה מוגזמת ולא מהווה תופעת לוואי של בעיה בריאותית.

מקרה דומה אירע בבריטניה

הפרשה הנוכחית דומה למקרה נוסף, שאירע מוקדם יותר השנה בבריטניה, במסגרתו החליטו שירותי הרווחה המקומיים לאפשר לילד בן שמונה להישאר עם אמו, על אף שהיא סירבה להפסיק להאכיל אותו בג'אנק-פוד עד כדי כך שמשקלו עמד על קרוב ל-90 קילוגרמים.

כמו בבריטניה, השמנת יתר היא בעיה גוברת גם בספרד. ממחקר שנערך לאחרונה במדינה עולה כי אחד מכל שלושה ילדים ספרדים סובל ממשקל עודף.