זיזו לא רוצה לתרום ללבנון

כוכב הכדורגל הצרפתי ממוצא ערבי דחה הזמנה להשתתף במשחק צדקה למען לבנון, שייערך החודש בקהיר. כוכבי נבחרת ברזיל, לעומת זאת, יגיעו בשבוע הבא לביירות, למשחק ידידות והזדהות עם הנבחרת הלבנונית

קפטן נבחרת צרפת בכדורגל לשעבר, זינאדין זידאן, החליט לא ליטול חלק במשחק צדקה למען לבנון. המשחק אמור להתקיים בהמשך החודש בקהיר בין נבחרת מצרים לבין נבחרת כוכבים ערבית. חלק ניכר מההכנסות של המשחק יופנו לשיקום לבנון. במקביל, משחק ידידות מתוכנן בין נבחרות לבנון וברזיל, ביוזמת הנשיא הברזילאי דה סילבה (לולה).

מארגנת המשחק, התאחדות הכדורגל המצרית, הודיעה כי קיבלה הודעה מהכוכב הצרפתי, אחד השחקנים הנערצים ביותר בעולם הערבי, לפיה לא יוכל להשתתף במשחק. לא נמסרה הסיבה לכך. המשחק ייערך כחלק מפסטיבל הנקרא "לבנון כפי שהיתה".

האטרקציה בנבחרת הכוכבים הערבית יהיה הכוכב הסעודי לשעבר סעיד אלעויראן, שנודע בשער יוצא הדופן שכבש במונדיאל 1994. עויראן ישתתף ברבע השעה האחרונה של המשחק על פי בקשתו. בקהיר מצפים לקהל של כ-70 אלף איש ביציעים, כשחלק גדול מהכרטיסים כבר נקנה על ידי אנשי עסקים, שיחלקו אותם ללא תמורה לצופים.

נשיא ברזיל אינסיו (לולה) דה סילבה, שנתון כעת במערכת בחירות לא קלה בצל פרשיות שחיתות, פנה בחודש שעבר להתאחדות הכדורגל הלבנונית עם יוזמה למשחק ידידות בין נבחרות שתי המדינות. מטרת המשחק, כך נמסר מריו, היא "להעלות חיוך על פניה של לבנון, ולהפיץ את מסר השלום באמצעות הספורט". לבנון נענתה להזמנה, והמשחק צפוי להתקיים בביירות ב-10 באוקטובר. נבחרת ברזיל צפויה להשתתף במשחק בהרכב מלא, על כל שלל כוכביה.