8 הרוגים ועשרות פצועים בהתנגשויות בין הפתח לחמאס בעזה

יותר מ-70 נפצעו בהתנגשויות בין פתח לחמאס ברצועת עזה • כוחות ביטחון של החמאס פתחו באש על שוטרים ממנגנוני הפתח שהפגינו על הלנת שכרם • מתפרעים הציתו את לשכתו של איסמעיל הנייה ברמאללה

שמונה בני אדם נהרגו אתמול (ראשון) ויותר מ-70 נפצעו בחילופי אש בין פעילי פתח לחמאס בעיר עזה. המהומות, שהחלו במקביל גם בחאן יונס, התפשטו לרמאללה וחמושים הציתו את לשכתו של ראש הממשלה הפלסטיני, איסמעיל הנייה.

עשרות בני אדם, ביניהם עוברי אורח רבים, נפצעו במהלך המהומות האלימות. לפי דיווחים בסוכנויות הידיעות הפלסטיניות, בין ההרוגים נער כבן 15 ואיש צוות רפואי וכי בפצועים צלם של רשת הטלוויזיה "אל ערביה".

המהומות החלו לאחר ששוטרים ממנגנוני הביטחון של הפת"ח יצאו להפגין על אי תשלום שכרם. אנשי הכוח הביטחוני של החמאס פתחו לעברם באש, לאחר שאתמול הצהיר שר הפנים הפלסטיני, סעיד סיאם, כי לא יאפשר עוד מהומות בתוך הרשות הפלסטינית וכי הן ידוכאו בכוח.

במהלך האירועים, השתלטו חמושים על בנק פלסטין בעיר עזה והרסו את הרכוש שבתוכו. עם התפתחות האירועים, ניסתה קבוצת חמושים בגדה להצית את מכוניתו של שר החינוך הפלסטיני, נאסר א-דין א-שאער, ואף ניסו לפרוץ לבניין הפרלמנט.

יו"ר הרשות הפלסטינית, המצוי כעת בביקור בירדן, קרא לשוטרים הפלסטינים לא לצאת להפגנות בנושא המשכורות. אבו מאזן אמר בראיון ל"אל-ג'זירה", כי הפלסטינים עומדים על הקו האדו םלקראת מלחמת אזרחים. "לא ארשה שזה יקרה", אמר. במהלך הערב שוחח אבו מאזן עם ראש הממשלה הפלסטיני, איסמעיל הנייה, והשניים סיכמו כי יפעלו כדי להביא להפסקת העימותים.

ביום חמישי הצהיר רפיק אל חוסייני, ראש לשכתו של אבו מאזן, כי כל פקידי הרשות הפלסטינית יקבלו חלק ממשכורתיהם, בעקבות תרומות שהגיעו מקטאר וסעודיה.