BETA

09.11.2017

08:57

בפעם החמישית: נתניהו צפוי להיחקר היום בפרשות 1000 ו-2000

פרסום ראשון • אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, צפוי ראש הממשלה להיחקר היום בצהריים פעם נוספת בפרשת המתנות וכן אודות שיחותיו עם מו"ל "ידיעות אחרונות". המשטרה מנסה לתאם מועד לחקירה מזה כמה ימים

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להיחקר היום (חמישי) בצהריים במעונו בפרשות 1000 ו-2000 בפעם החמישית. במהלך החקירה יעמתו שוטרי להב 433 את נתניהו עם ממצאי חקירתו באזהרה של ארנון מילצ'ן שהוא העד המרכזי בפרשת המתנות (1000) ככל הנראה החקירה תיארך מספר שעות ולאחר מכן המידע יועבר ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

 

במסגרת הפרשה המשטרה חושדת כי מספר אנשי עסקים, בהם מילצ'ן, נתנו מתנות לנתניהו ובני משפחתו בסכום מצטבר של אלפי דולרים. במסמך שהוגש לבית המשפט באוגוסט, הודיעה המשטרה כי ראש הממשלה חשוד בשוחד ובהפרת אמונים. מראש הממשלה נמסר אז בתגובה: "אנו דוחים על הסף את הטענות המופרכות. מסע הציד להחלפת השלטון נמצע בעיצומו ונידון לכישלון, מסיבה פשוטה - לא יהיה כלום כי לא היה כלום״.".

 

כתבות נוספות בנושא >>

מסתמן: עד לסוף השבוע ייקבע מועד שבו ייחקר נתניהו שוב בפרשות 1,000 ו-2,000
טאטא אישר: נפגשתי עם נתניהו בנושא הפרויקט בבקעת הירדן

בעקבות תמונותיו של פאקר על היאכטה: הפרקליטות תבקש ממקסיקו חיקור דין למיליארדר

 

במסגרת פרשת ידיעות אחרונות (2000), נתניהו חשוד בתיאום מהלכים מול המוציא לאור של העיתון, נוני מוזס, לטובת קבלת סיקור אוהד בעיתון, זאת בתמורה להטלת מיגבלות על העיתון ישראל היום. במסגרת הפרשה נחקר ארי הרו, אשר במשרדו נמצאו הקלטות מוזס-נתניהו, והוא חתם על הסכם עד מדינה.

 

בשבוע שעבר מסר עדות בפרשת 1000 המיליארדר ההודי ראטן טאטא וסיפר שהציג בפני ראש הממשלה נתניהו תכנית להקמת מפעל מכוניות בבקעת הירדן. טאטא הבהיר לחוקרים שנתניהו ואיש העסקים ארנון מילצ'ן לא היו מעורבים במיזם. פרויקט המפעל הוא אחת הסוגיות אותן חוקרת המשטרה במסגרת התיק.

 

"טאטא הבהיר שהתבקש על ידי נציג של צוות ביטחוני ישראלי לסייע בגיבוש תכנית לפרויקט שהיה אמור להיות מוקם על גדות נהר הירדן, כחלק מיוזמת שלום, ולכלול מסדרון סחר חופשי לחיפה. המטרה היתה לספק מקומות עבודה לפלסטינים", נמסר בהודעת חברת טאטא. כמו כן נמסר מהחברה כי גובשה תכנית ראשונית, אך היא לא כללה הצעת מחיר או עלויות. "היוזמה מעולם לא התקדמה ולבסוף גוועה", מסרו.

בחברה ציינו בהודעה כי טאטא נשאל לגבי העובדה שמילצ'ן היה אמור להוביל את הפרויקט בבקעת הירדן, ושעלות הפרויקט היתה אמורה להיות כ-250 מיליון דולר. "טאטא השיב מיד כי מעולם לא דן עם מילצ'ן לגבי הפרויקט הזה, וכי קבוצת טאטא מעולם לא חישבה את העלות המשוערת של הפרויקט", נמסר.

 

 

הבהיר כי נתניהו לא היה מעורב בפרויקט. טאטא
 

הבהיר כי נתניהו לא היה מעורב בפרויקט. טאטא(רויטרס)

 

בחברה הוסיפו לאחר מכן כי "טאטא הצהיר כי אינו יודע מהיכן שלף הנציג הישראלי את הנתון המדובר, שהינו גבוה יחסית לפרויקט להקמת מפעל כמו זה שתוכנן". בקשר לשאלה האם ראש הממשלה נתניהו מעורב בפרויקט השיב טאטא לפי ההודעה כי "הייתה פגישה אחת בנושא שנמשכה 15-10 דקות, שבה השתתף נתניהו, ושבמהלכה טאטא העלה הצעה לגבי שני מקומות אפשריים להקמת המפעל".

 

לסיום נמסר כי "טאטא הבהיר כי בשום שלב הוא לא הביע תמיכה בטענה כי נתניהו היה מעורב באופן ישיר או עקיף בפרויקט או שקיבל ממנו כל רווח אישי. טאטא מעריך מאוד את נתניהו ורואה בו חבר. הטענות מהסוג שמועלות נראות חסרות בסיס וככאלה שעומד מאחוריהן מניע ברור".