08.11.2017

23:19

עודכן:

פרשת המעונות: מדוע לא מונה מחליף לעזרא סיידוף - שנתיים לאחר שהושעה מתפקידו?

בנציבות שירות המדינה לא יודעים למה תקן סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה עדיין לא אויש. בתוך כך, נערך היום דיון ראשון בתביעתה של שירה רבן נגד שרה נתניהו • בכתבה - תיעוד השיחה בין רעיית רה"מ לעורך דינה: "זה יהיה ניצחון אדיר, שרה"

 

 

יותר משנתיים לאחר שהושעה מתפקיד סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, עדיין לא מונה מחליף לעזרא סיידוף אשר למרות ההשעייה, ממשיך לקבל שכר. בנציבות שירות המדינה הפנו ללשכת ראש הממשלה וגורם שם אמר לחדשות עשר שהדבר תמוה ושאולי אפשר לוותר על התקן.


כזכור, היועמ"ש החליט להעמיד לדין את סיידוף בכפוף לשימוע ובפרקליטות היו רוצים לראות את סיידוף כעד מדינה או עד תביעה בפרשת המעונות. במשרד רה"מ לא סיפקו תשובה עניינית אך מסרו כי לתאוריית הקונספירציה אין אחיזה במציאות.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

אשת התקשורת לשעבר שאמרה שאלכס גלעדי אנס אותה: "מרגישה רדופה"

חשיפה - משרד החינוך הצהיר: מפעילים חוקרים פרטיים נגד מורים

חשד: מולכו לא פעל לטובת המדינה בכמה מיזמים שבהם היה מעורב

 

 

בתוך כך, שבועיים וחצי לאחר ששירה רבן הגישה תביעה לבית הדין האזורי לעבודה נגד אשת ראש הממשלה על כך שהתעללה בה בזמן עבודתה, התייצבו היום עורכי דינה לדיון ראשון בבית הדין.


במהלך הדיון, נשיא בית הדין, אייל אברהמי, מתח ביקורת על כתב התביעה וטען כי נעשה בו שימוש במונחים שאינם רלוונטיים, וכן נכללו גורמים שלא אמורים היו להיכלל בו. הנשיא מתח ביקורת על התיאורים שלא נוגעים ישירות ליחס של נתניהו לעובדת לשעבר, כפי שטענה רבן, ורמז לחשיפתו לתקשורת. "לא אכפת לי מה קרה בקומה העליונה, מעניין אותי מה קרה עם התובעת", אמר. למרות הביקורת, הנשיא לא חייב את עו"ד גרוס, פרקליטה של רבן, לתקן את כתב התביעה.


בנוסף, הציע הנשיא להסיר את גברת נתניהו מכתב התביעה. נציגת הפרקליטות התנגדה להצעתו. בתום הדיון, נפגשו הצדדים בלשכתו של נשיא בית הדין על מנת ללבן מחלוקות ושם התלקח שוב ויכוח בשאלת הסרת גברת נתניהו מכתב התביעה. בימים הקרובים הנשיא ימסור את החלטתו בנושא.